آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189440
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1395 10:45
تعداد بازدید : 794

60 کشور بزرگ خواستار همکاری با ایران در ترانزیت دیتا شدند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران آمادگی ترانزیت دیتا به کشورهای دنیا را دارد و ۶۰ کشور بزرگ دنیا در این زمینه اعلام آمادگی برای همکاری کرده اند.

مهر- محمود واعظی در ادامه سفر به استان مرکزی، در جلسه شورای اداری مشترک شهرستان های خمین، محلات و دلیجان در محلات اظهار داشت: دولت متعلق به مردم است و دولتمردان در تلاش هستند تا مشکلاتی که از قبل باقی مانده را رفع 
کنند.
وی افزود: دولت تلاش می کند آنچه به مردم وعده کرده را محقق سازد و برای دستیابی به امنیت، آرامش، ثبات و رونق اقتصادی، همدلی قوای سه گانه و رسیدگی به معیشت مردم تلاش بسیار زیادی کرده و سعی کرده چهره نظام اسلامی را در عرصه بین المللی ارتقا دهد.
وزیر ارتباطات گفت: در زمان شروع به کار دولت یازدهم در ارتباط با مسایل اقتصادی کشور مشکلات فراوانی وجود داشت و همه امورات و مناسبات اقتصادی با چند شرکت محدود چینی صورت می گرفت و به دلیل تحریم ها ارتباط با شرکت های بین المللی امکان پذیر نبود.
واعظی در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به تصویب لایحه ارایه شده به مجلس در زمینه تزریق نقدینگی به بانک ها به شرط فعال شدن بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی گفت: این استان از استان های صنعتی کشور است و باید از ICT جهت توانمندسازی آن بهره گرفت و از این رو در سه سال گذشته سرمایه گذاری خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه ایجاد شغل در حوزه ICT نسبت به صنعت و کشاورزی مقرون به صرفه تر است، گفت:  در این راستا برنامه ریزی کردیم تا با کمک وزارت تعاون، مهارت آموزی جوانان را دنبال کنیم تا زمینه ورود آنان به بازار کار تسهیل شود.
واعظی همچنین با ابراز خرسندی نسبت به توسعه زیرساخت های ارتباطی استان، از وجود بیش از 20 هزار گروه در زمینه تولید نرم افزار در کشور خبر داد و افزود: باید از تجربه دیگر استان ها در این زمینه بهره برد و در استان مرکزی نیز به اشتغال آفرینی کمک 
کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :