آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189438
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1395 10:43
تعداد بازدید : 805

بررسی حافظه فلش AH356

ذخیره اطلاعات روی قطار پرسرعت اپیسر

اگر چه در سال های اخیر، شیوه ذخیره سازی و انتقال اطلاعات نسبت به سال های قبل تاحدودی متفاوت شده است و ذخیره اطلاعات روی فضای کلاد یا ابری مرسوم شده و از سویی ابزارهای جدیدی برای نگهداری و انتقال اطلاعات روی کار آمده اند، اما نمی توان منکر محبوبیت حافظه های فلش در بازار شد.

مریم عسگری
می توان گفت که همپای سایر ابزار و شیوه های ذخیره سازی اطلاعات، حافظه های فلش هم رشد کرده و شاهد عرضه نمونه های پرسرعت و با ظرفیت این محصول در بازار هستیم.
از حق نگذریم شرکت های تولیدکننده هم در این مسیر حرکت رو به رشدی داشته و برخی از شرکت ها که شاید تا سال های قبل در زمینه های دیگری فعال بودند، حالا برندهای مطرح را کنار زده و سهم فروش بیشتری از آنها در بازار حافظه های فلش و تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات دارند.
در هر حال، در بازار حافظه های فلش که از نظر برخی از کارشناسان می رفت تا مانند برخی از تجهیزات ذخیره سازی قدیمی تر به فراموشی سپرده شود، شاهد تحولات مثبت بسیاری هستیم. شرکت اپیسر هم یکی از قدیمی ها در حوزه تجهیزات کامپیوتری است که در زمینه عرضه حافظه های فلش سابقه طولانی دارد.
مدل AH356 یک حافظه فلش پرسرعت و باظرفیت از این خانواده است که براساس اعلام شرکت سازنده، در طراحی آن از قطارهای سریع السیر الهام گرفته شده است.
این دستگاه خوش ساخت از تکنولوژی های USB 3.1 و Type-C نیز بهره مند است.  البته از نظر طراحی ظاهری باید بگوییم که این دستگاه چندان کوچک و ظریف نیست و ابعاد آن  53.9x20.9x8.8 میلی متر است. جنس بدنه هم از پلاستیک مشکی براق است که به دستگاه ظاهری تجاری داده است. قسمت پشتی حافظه فلش هم مات و به رنگ آبی تیره است. می توان گفت این شکل طراحی دوگانه با توجه به گوناگونی سلایق کاربران صورت گرفته است که البته ایده خلاقانه ای بوده است. صرف نظر از اینکه ممکن است خط و خش افتادن قسمت براق این حافظه فلش موجب ناراحتی برخی از کاربران شود، اما طراحی بدون درب و کشویی این محصول که مانع از آسیب دیدگی USB می شود، توجه کاربران را به خود جلب خواهد کرد. درباره سرعت این دستگاه جمع و جور هم باید بگوییم که با پهنای باند 5گیگابیت بر ثانیه است که سرعت خواندن و نوشتن قابل توجهی را ارایه کرده و سازگار با USB2.0 است.
فلش مموری AH356  با وزن ۵.۸گرم در ظرفیت های ۸،۱۶،۳۲،۶۴ گیگابایت عرضه شده است.
سازگاری با سیستم های عامل windows xp, windows 7, windows 8, windows 8.1,   windows 10و  Mac OS 10.4x and later از دیگر ویژگی های این محصول است.
حافظه فلش AH356 با ضمانت شرکت داده پرداز رایانه متین به فروش می رسد. به طورکلی می توان گفت که سرعت بالای خواندن و نوشتن و بهر مندی از تکنولوژی USB 3.1، طراحی و رنگ آمیزی زیبا از نقاط قوت این حافظه فلش است. البته خط و خش افتادن قسمت براق این حافظه فلش هم ممکن است از نظر برخی کاربران نقطه ضعف این دستگاه باشد، همانطورکه ممکن است برخی با ابعاد بزرگ آن نسبت به سایر نمونه های موجود در بازار مشکل داشته باشند.
امتیاز فناوران : 8 از 10نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :