آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1894
تاریخ انتشار : 17 مهر 1390 22:15
تعداد بازدید : 783

رییس هیات مدیره بانک تات

دستاوردهای بانکداری الکترونیکی شایسته عرضه شود

بانکداری اسلامی، قابلیت و توانایی مدل سازی دارد و پس از سه دهه که از پیروزی انقلاب می‏گذرد، انتظار این است که صاحبنظران بانکی و اقتصادی، مدل علمی و کاربردی بانکداری اسلامی را ارایه کنند و از حیطه مباحث نظری وارد مباحث کاربردی و اجرایی شوند.

روابط عمومی‌بانک تات - علی انصاری، رییس هیات مدیره بانک تات در آستانه هفته بانکداری اسلامی‌و به مناسبت هفته دولت و سیاست‌های اقتصادی و بانکی دولت ضمن اظهار مطلب فوق گفت: بسته‌های سیاستی- نظارتی بانک مرکزی در واقع قطعاتی از یک مدل عملیاتی بانکداری‌اند. این مدل چنان که شایسته نظام جمهوری اسلامی‌است جمع‌آوری، تدوین و کاربردی نشده است و پرداختن به تکمیل این مدل یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
انصاری با اشاره به بحران اقتصادی در آمریکا و اروپا و احتمال تاثیرات این بحران‌ها بر اقتصاد جهانی و به ویژه صنعت بانکداری گفت: پنج کشوری که به عنوان بچه‌های بدهکار اروپا در تحلیل‌های اقتصاد جهانی مورد اشاره قرار می‌گیرند مانند ایرلند، پرتغال، ایتالیا، یونان وقتی به دقت مورد بررسی قرار می‏گیرند، از این واقعیت پرده برمی‌دارند که نسبت بدهی‌های‌شان به بانک مرکزی و نسبت بدهی‌های‌شان به GDP افزایش یافته است و برای مصون ماندن از این بحران، کشورهای اصطلاحا حوزه یورو، رقابت معناداری را با دلار و کشورهایی که از دلار استفاده می‌کنند، آغاز کرده‌اند ضمن آنکه سیاست‌های مبتنی بر ریاضت اقتصادی در پیش گرفته‌اند.
وی با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی کشور، تلاش و توان صنعت بانکداری به طور عام و بانک‌های خصوصی به طور خاص گفت : ما به دنیا نشان داده‌ایم که حتی در شرایط بحران نیز می‌توانیم بازار پولی و مالی پر رونق و مناسبی داشته باشیم و این نشان‌دهنده قدرت مبانی نظری و عملیاتی بانکداری اسلامی ‌است که باید بیش از اینها مورد توجه و نظر واقع شود. رییس هیات مدیره بانک تات ابرازامیدواری کرد در هفته بانکداری اسلامی، دستاوردهای نوین صنعت بانکداری در بخش خدمات و بانکداری الکترونیکی  آن طور که شایسته است در معرض دید مردم قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :