آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189363
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395 11:14
تعداد بازدید : 649

بانک ملی برترین بانک اسلامی شد

براساس آخرین رتبه بندی موسسات مالی اسلامی در جهان که توسط نشریه بین المللی The Banker در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است، بانک ملی برترین بانک در بین بانک های اسلامی شناخته شد.

بانک ملی- براساس آخرین رتبه بندی نشریه بنکر، ارزش کل دارایی های منطبق بر شریعت در جهان معادل ۱۲۷۳ میلیارد دلار است که بانک های کاملاً اسلامی مبلغ ۹۴۶ میلیارد دلار آن را در اختیار خود دارند. افزون براین، بانک های اسلامی سودی معادل 12/5 میلیارد دلار با متوسط نرخ بازدهی دارایی ۱/۱ درصد را طی سال مذکور کسب کرده اند.
 براساس رتبه بندی انجام شده در میان 20 کشور جهان از لحاظ بیشترین دارایی های منطبق بر شریعت، ایران از نظر حجم دارایی ها در بالاترین ردیف و کشورهای عربستان سعودی، مالزی، امارات متحده عربی و کویت رتبه های دوم تا پنجم را تشکیل می دهند.
 براساس جدول رتبه بندی بنکر، ۸ بانک از جمهوری اسلامی ایران در بین ۲۰ موسسه مالی (بانک) اول این جدول قرار دارند. بررسی های انجام شده نشان می دهد که در بین 50 موسسه مالی اسلامی با بیشترین حجم دارایی های منطبق بر شریعت، ۱۲ بانک از ایران، ۹ بانک از مالزی، ۱۲ بانک از عربستان، ۵ بانک از امارات متحده عربی، ۴ بانک از قطر، ۳ بانک از بحرین و ۲ بانک از کویت به چشم می خورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :