آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189357
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395 11:6
تعداد بازدید : 583

امکانات مادربوردهای گیگابایت برای واقعیت مجازی

با رشد چشمگیر واقعیت مجازی (VR) و توجه بزرگان صنعت IT به این گجت ها، دور از ذهن نخواهد بود که در آینده ای نزدیک شاهد فراگیر شدن واقعیت مجازی بین کاربران عادی باشیم.

فناوران- با توجه به این موضوع،  شرکت های بزرگ نرم افزاری نیز روزبه روز با استفاده از واقعیت مجازی سعی دارند دنیای مجازی را برای کاربران به دنیای واقعی نزدیک کنند. 
اما همان‎طورکه می دانید، واقعیت مجازی در ابتدای راه است و این امر سبب شده است تجربه واقعیت مجازی بدون دردسر نباشد.
اما شرکت گیگابایت با عرضه سری جدید مادربوردهای خود بر پایه چیپ ست هایX99  و Z170 سعی کرده با آینده نگری و نگاه ویژه به واقعیت مجازی (VR)، مشکلات و موانع استفاده از واقعیت مجازی را به 
حداقل برساند. 
یکی از اقدامات گیگابایت استفاده از تکنولوژی Thunderbolt 3  (ارایه شده توسط اینتل) و ترکیب آن با پورت USB 3.1 TYPE C است که این امر سبب شده راه اندازی VR تنها از طریق پورت USB 3.1 TYPE C میسر شود؛ زیرا علاوه بر انتقال تصویر و صدا مادربوردهای گیگابایت با استفاده از این پورت توانایی تغذیه دستگاه VR تا 100 وات را نیز دارند که همین امر سبب می شود علاوه بر راه اندازی راحت تر، از حجم کابل ها برای راه اندازی VR کاسته شود. همچنین تکنولوژی Thunderbolt 3 با ایجاد پهنای باند 40 گیگابیت در ثانیه جای هیچ نگرانی برای انتقال اطلاعات تصویر و صوت را نخواهد گذاشت.
و در انتها USB TYPE C استفاده شده در مادربوردهای گیگابایت از Display port 1.2 نیز پشتیبانی می کنند که به راحتی توانایی انتقال 60 فریم در رزولوشن 4k را خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :