آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189349
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395 10:42
تعداد بازدید : 488

نتایج آمارگیری دسترسی خانوارهای ایرانی به فاوا نشان داد

55 درصد ایرانی ها به اینترنت دسترسی دارند

نتایج آمارگیری دسترسی خانوارها به فناوری اطلاعات و ارتباطات تا پایان سال ۹۴ از دسترسی ۴۵ درصد ایرانیان بالای ۶ سال به اینترنت و وجود رایانه در ۵۷ درصد خانه ها حکایت دارد.

مهر- این آمار از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان مجری نظام پایش شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات با نمونه گیری از وضعیت ۲۵ هزار خانواده ایرانی تا پایان اسفند ۹۴ اعلام شده است.
جامعه آماری در این طرح، همه افراد عضو خانوارهای معمولی ساکن، گروهی و موسسه ای در مناطق شهری و روستایی تا پایان سال ۹۴ بوده و شاخص دسترسی به اینترنت نیز به گونه ای تعریف شد که در هر خانوار مدنظر، یکی از اعضای خانوار در ۳ ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده باشد.
براساس نتایج به‎دست آمده از این طرح، 55/5 درصد خانوارهای ایرانی (۱۳ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۸۱۵ خانوار) به اینترنت دسترسی دارند. در همین حال شمار خانوارهای دارای دسترسی به رایانه 57/4 درصد معادل ۱۳ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۹۴۳ خانوار برآورد شده است.
در این آمارگیری، کاربر اینترنت به فردی اطلاق شده است که در ۳ ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده باشد. براین اساس مشخص شد 45/4 درصد کاربران ۶ سال به بالا در ایران به اینترنت دسترسی دارند .همچنین تا پایان سال ۹۴ ضریب نفوذ اینترنت در کشور بیش از ۴۰ درصد بوده است.
براساس نتایج ارائه شده در طرح نمونه گیری دسترسی خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات، برآورد دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات حاکی از آن است که تا پایان سال ۱۳۹۵ ضریب نفوذ اینترنت در کشور به ۵۰ درصد می رسد و دسترسی خانوارها به اینترنت تا پایان سال جاری از ۵۵ درصد فراتر خواهد رفت.
براساس آماری که از آخرین سرشماری انجام شده در سال ۹۳ منتشر شد، میزان دسترسی خانوارهای ایرانی به اینترنت 44/73 درصد، ضریب نفوذ کاربر اینترنت 39/35 درصد و نسبت دسترسی خانوارهای ایرانی به رایانه 52/47 درصد اعلام شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :