آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189345
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395 10:36
تعداد بازدید : 726

سرمایه‎گذاری خارجی در صنعت به مرحله تولید رسید

وزیر صنعت گفت: تاکنون بیش از ۴ میلیارد دلار تعهد سرمایه‎گذاری خارجی که به تصویب هیات عالی سرمایه‎گذاری خارجی نیز رسیده، در بخش صنعت و معدن به ثبت رسیده است.

مهر- محمدرضا نعمت زاده با بیان اینکه زمان زیادی از مذاکره با سرمایه گذاران نگذشته است، گفت: با این حال اجرایی شدن این قراردادها به سرعت در حال پیگیری است و حتی دو تا سه نمونه از این سرمایه گذاری ها بعد از هفته دولت به مرحله تولید می رسد که یکی در بخش تولید شیرآلات کنترل در صنعت نفت و دیگری در زمینه خودروسازی و خط تولید فولاد است که هر دو سرمایه گذار، ایتالیایی هستند.
وزیر صنعت افزود: یکی دیگر ازکشورهای دیگر اروپایی اسپانیاست که با شرکت های ایرانی مشارکت می کند و به طور کلی از هر سه پیشنهاد سرمایه گذاری، دو سرمایه گذار آن خارجی است. در این میان، بعد از برجام با کشورهای همسایه ازجمله عمان، ترکمنستان، عراق و جمهوری آذربایجان هم تفاهم نامه هایی داشتیم که با توجه به اینکه ایران سال ها در تحریم های شدید اقتصادی به سر می برده است، طبیعی است که بازگشت به شرایط پیش از تحریم ها زمان بر است.
وی ادامه داد: در بخش صادرات غیرنفتی پیشرفت های قابل توجهی داشته ایم؛ به این ترتیب که میزان صادرات ما به کره جنوبی طی چهارماهه نخست سال گذشته معادل ۱۰۰ میلیون دلار بوده که این میزان در چهارماهه نخست امسال به یک و نیم میلیارد دلار افزایش یافته است. از طرفی صادرات فرش ایران به آمریکا متوقف شده بود که خوشبختانه از سر گرفته شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :