آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189344
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395 10:35
تعداد بازدید : 633

سامسونگ با کمک IBM دقیق ترین دوربین را ساخت

شرکت سامسونگ توانسته است با استفاده از تراشه های ویژه شرکت آی بی ام، دقیق ترین دوربین جهان را طراحی کند.

رایورز- براساس گزارش منتشرشده از سوی وب سایت خبری تحلیلی engadget دوربین ها برای فیلم برداری یا عکس برداری به شدت به تراشه های پردازشی وابسته هستند و کیفیت آنها به صورت مستقیم به این موضوع وابستگی دارد. در این میان شرکت سامسونگ توانسته است با استفاده از تراشه های ویژه ای که شرکت آی بی ام طراحی کرده، به نسل جدیدی از دوربین ها دست پیدا کند که بدون شک تعریفی جدید از نرخ فریم بر ثانیه ارایه خواهند کرد.
این دوربین ها می توانند به لطف استفاده از تراشه هوشمند شرکت آی بی ام، نرخ فریم باورنکردنی ۲ هزار فریم بر ثانیه را برای فیلم برداری مهیا سازند.
این موضوع در حالی رخ می دهد که دوربین های عادی معمولا از نرخی برابر ۱۲۸ فریم بر ثانیه بهره مند هستند و به همین دلیل نیز می توان به راحتی با یک مقایسه به جهش بالای این دوربین در مقایسه با سایر نمونه ها پی برد.
این سیستم به نحوی طراحی شده است که محققان معتقدند در آینده می توان از آن با کمک حرکات و اشاره های دست و حتی چشم برای کنترل اجسام و اشیا استفاده کرد.
به این ترتیب می توان انتظار داشت که در آینده ای نه چندان دور برای کنترل دستگاه های پیشرفته اینترنت اشیا شاهد استفاده از این دوربین ها باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :