آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189342
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395 10:32
تعداد بازدید : 869

نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران برگزار شد

نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال با ۶۰ چالش مورد نیاز جامعه در سه محور «کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «سبک زندگی»، «فرهنگ و جامعه» برگزار شد.

مهر- امیر حسین اسدی، دبیر نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران گفت: در کشور ما سرویس های الکترونیکی وجود دارد، اما ضعف عمده این سرویس ها این است که سناریو ندارند، مخاطب شناسی نشده و الگوریتم مناسب ندارند.
وی افزود: در چرخه تولید بازی های رایانه ای یا وب سایت فصل اول سناریونویسی است، فاز بعدی محتوا و در آخر وارد مرحله تولید می شود؛ اما در کشور ما این روند به‎خوبی صورت نمی گیرد، به‎طوری‎که ابتدا یک بازی رایانه ای تولید می شود، بعد از آن تازه به بحث سناریو می پردازند.
وی توضیح داد: طبق بررسی های ما دو کشور تایلند و آمریکا نیز در این حوزه یک‎شبه‎ ماراتن برگزار کرده اند. اسدی گفت: تیم هایی که در این ماراتن شرکت کردند، هیچ کدام کدنویس نیستند. این تیم ها را استادان دانشگاه و دانشجویان دکتری تشکیل می دهند.
وی افزود: در این برنامه ۶۰ چالش بررسی شد. این چالش ها به صورت قرعه کشی به هر گروه شرکت کننده در ماراتن ارایه شد. هر تیم باید ایده پردازی داشته باشد و یک الگوریتم اپلیکیشن موبایل یا سناریوی بازی رایانه ای یا نقشه مبتنی بر محتوای ویژه وب سایت را طراحی کنند.
اسدی گفت: در پایان این رویداد ۳۳ الگوریتم موبایل، ۳۳ سناریوی بازی رایانه ای یا ۳۳ نقشه سایت اینترنتی که محتوا هم دارد، خواهیم داشت.
وی فرآیند داوری را یک هفته عنوان کرد و افزود: مراسم اختتامیه این رویداد ۱۵ شهریورماه ۹۵ برگزار می شود و از این ۳۳ تیم، ۱۰ تیم برگزیده قدردانی خواهند شد. با سرمایه گذار و گروه های فنی هماهنگ شده است و در نظر داریم فرآیند دانش بنیان شدن این تیم ها تسریع پیدا کند. دبیر نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال ادامه داد: ۲۳ تیم باقی مانده همه به گروه های فنی متصل می شوند و اگر بتوانند نظر گروه های فنی را جلب کنند، به آن ها نیز سرمایه گذار معرفی می شود.
اسدی برگزاری مرحله دوم ماراتن را آذرماه ۹۵ عنوان کرد که مرحله دوم تخصصی خواهد شد و ۲۰۰ تیم آموزش دیده همراه با گروه های جدید دوباره به مراحل غربالگری و داوری می رسند و ماراتن دوم برگزار می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :