آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189270
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395 11:19
تعداد بازدید : 572

حمایت از تشکیل کنسرسیوم شرکت‎های کوچک دانش‎بنیان

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه در حال حاضر سهم شرکت‎های دانش بنیان در تولید ناخالص داخلی (GDP) کمتر از نیم درصد است، تجمیع فعالیت های شرکت‎های دانش‎بنیان به منظور افزایش این سهم را بسیار اثرگذار دانست و گفت: شرکت‎های کوچک دانش بنیان برای ایجاد کنسرسیوم حمایت می‎شوند.

ایرنا- وحید احمدی افزود: براساس قانون حمایت از دانش‎بنیان‏ها صندوق نوآوری و شکوفایی نیز موظف است گزارش های دوره‏ای را آماده کرده که دبیرخانه عتف نیز پس از دریافت آن را به مجلس شورای اسلامی ارایه خواهد کرد.
وی با بیان اینکه، بر اساس توافقات صورت گرفته، کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‎های دانش‎بنیان زیر نظر شورا عالی علوم، تحقیقات و فناوری به کار خود ادامه می‎دهد، گفت: بر این اساس ایجاد کارگروه ارزیابی و صدور مجوز به شرکت‎های دانش‎بنیان نیز بر عهده این شورا است.
وی گفت: تقاضا برای تاسیس شرکت‎های دانش‎بنیان در مرحله ابتدایی از طریق پارک‎های علم و فناوری و مراکز رشد بررسی شده و در ادامه درخواست برای مجوز شرکت‎های دانش‎بنیان به کارگروه ارزیابی و صدور مجوز که زیر نظر این شورا است باید ارایه شود.
وی با بیان اینکه در جلسه عصر چهارشنبه گزارش مفصلی از سوی رییس صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی ارایه شد، گفت: طبق این گزارش تعداد شرکت‎های دانش بنیان 2 هزار و 558 شرکت است که دوهزار و 324 طرح ارایه شده است و طرح هایی که تعیین تکلیف شده است یک هزار و 802 طرح است که 522 طرح در حوزه‎های مختلف در حال بررسی است.
وی با بیان اینکه، در حال حاضر امکان حضور سرمایه‎گذاران خارجی نیز در کشور تا حدودی فراهم شده است، گفت: ارتقا سهم محصولات دانش‎بنیان در تولید ناخالص داخلی نیازمند حمایت هرچه بیشتر از شرکت‎های کوچک و ایجاد کنسرسیوم‎های دانش‎بنیان در پارک های علم و فناوری است.
احمدی گفت: یکی از برنامه های جدی ما در حال حاضر ایجاد کنسرسیوم‎ها بین شرکت‎های دانش بنیان است به طوریکه شرکت‎های کوچک دانش‎بنیان در پارک‎های علم و فناوری برای توانمندی بیشتر تجمیع و خودشان به صورت کنسرسیوم عمل کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :