آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189265
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395 11:16
تعداد بازدید : 553

روس ها در همدان

بهار ادیبان- طبیعی است که موضوع داغ هفته گذشته رقابت های ایران در المپیک ریو 2016 بوده؛ ورزشکارانی که مدال گرفتند، مدال به آنها نرسید، ورزشکارانی که مدال نگرفتند اما جوانمردانه رقابت کردند و خلاصه واکنش کاربران به توهین کارشناس ورزشی به لیلا رجبی نماینده پرتاب وزنه کشورمان که در برنامه زنده وی را «بی غیرت» خواند و با انتقاد و اعتراض گسترده مردم و کاربران شبکه های اجتماعی مواجه شد. عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی با سرمربی گری محمد بنا نیز مورد انتقاد کاربران قرار گرفت و کیمیا علیزاده که نامش در تاریخ ورزش کشور ثبت شد. اما غیر از المپیک خبرهای دیگری هم در شبکه های اجتماعی داغ شد.

 همسر بازیگر اصلاح طلب یا پسر مشاور احمدی نژاد
ماجرای بازداشت یاسین رامین دو هفته است در شبکه های اجتماعی داغ است. این ماجرا وقتی بیشتر مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت که برای رامین وثیقه با وثیقه 29میلیارد تومانی تعیین شد و برخی رسانه ها از وی به عنوان همسر بازیگر اصلاح طلب (مهناز افشار) و برخی دیگر از رسانه ها از وی به عنوان فرزند معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت احمدی نژاد (محمدعلی رامین) یاد کردند. پیش از این مهناز افشار از توهین ها و تهمت های کاربران شبکه های اجتماعی خطاب به وی و همسرش در شبکه های اجتماعی و روزنامه ها گلایه می کرد اما طی هفته گذشته وی سکوت کرده است. یاسین رامین در ارتباط با پرونده شرکت دارویی رشد و با شکایت سازمان هلال احمر بازداشت شد.
 نظامیان روسی در همدان
اواسط هفته گذشته انتشار خبر و فیلم ویدیویی مربوط به استفاده وزارت دفاع روسیه از پایگاه هوایی همدان برای پرواز جنگنده هایش به سوریه در شبکه های اجتماعی سر و صدای زیادی به  پا کرد. برخی از کاربران نسبت به استفاده از خاک ایران برای عملیات نظامی انتقاد داشتند. برخی به اصل 146 قانون اساسی استناد کردند و حضور روس ها در ایران را غیرقانونی دانستند. بر اساس این قانون استقرار هر گونه پایگاه نظامی خارجی در کشور هر چند به عنوان استفاده صلح آمیز باشد ممنوع است. این خبر مورد توجه کاربران عرب زبان نیز قرار گرفت و بارها به اشتراک گذاشته شد.
 دو ابد و هزار و 900 سال 
کیفرخواست دادستان ترک علیه فتح الله گولن در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت. بر اساس اخبار منتشر شده، دادستان در کیفرخواست خود برای فتح الله گولن دو حبس ابد و هزار و 900 سال زندان تقاضا کرده است. کودتای ناموفق نیمه ژوییه 2016 که گفته می شود گولن آن را رهبری می کرد نه تنها در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت بلکه موافقان و مخالفانش از شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای رسانه ای نیز استفاده کردند.
 بازگشت آزادگان
26 مراداد ماه، سالروز بازگشت اولین گروه از آزادگان (اسیران جنگ در عراق) به کشور بود. این روز در شبکه های اجتماعی با انتشار عکس ها و یاد آزادگان مورد توجه کاربران قرار گرفت. کاربران فارغ از تمایلات سیاسی خود، از آزادگانی که سال ها در اسارت زندگی کردند به عنوان قهرمانان جنگ یاد کردند. همچنین بسیاری از کاربران در این روز از فیلم بوی پیراهن یوسف به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا با موسیقی به یادماندنی اش اثر مجید انتظامی یاد کردند و آن را تاثیرگذارترین فیلم ایران درباره بازگشت آزادگان دانستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :