آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189264
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395 11:15
تعداد بازدید : 334

خبرک

خبرک

با معرفی جهانی اپلیکیشن Duo
گوگل رسما وارد عرصه گفت وگوی تصویری شد
کمپانی گوگل هفته گذشته با عرضه جهانی اپلیکیشن Duo به صورت رسمی وارد میدان گفت وگوی تصویری شد که رقیبان قدرتمندی در آن می تازند.
فناوران- هر چند کمپانی گوگل در دنیای ارتباطات و شبکه های اجتماعی به نیک نامی عرصه جست وجو نیست اما تمام تلاش خود را برای ورود به عرصه رقابت می کند. اپلیکیشن Duo حاصل آخرین تلاش های این کمپانی است که هفته گذشته در دسترس کاربران سراسر جهان قرار گرفت. در شرایطی که مسنجر فیس بوک، اسکایپ مایکروسافت و فیس تایم اپل در حال رقابتی سخت و تنگاتنگ هستند، گوگل با تاکید بر در دسترس بودن Duo با کمترین سرعت اینترنت منتظر توجه کاربران است. پیش از این برنامه، گوگل تجربه ناموفقی با Hangouts داشته است. اپلیکیشن ارتباط تصویری Dou بر خلاف دیگر محصولات گوگل نیازی به اکانت گوگل ندارد و با شماره تلفن کاربران فعال می شود. از جمله ویژگی های این برنامه دیدن تصویر ویدیویی تلفن کننده پیش از برقراری ارتباط است. گوگل اعلام کرده از آنجایی که این اپلیکیشن با کم ترین سرعت اینترنت نیز کار می کند، انتظار می رود بین کاربران کشورهایی که زیرساخت های قوی ندارند با استقبال مواجه شود. 
با هدف جلوگیری از ترویج تروریسم
افزایش 80 درصدی حساب های مسدود شده در توییتر
آمار حساب های کاربری مسدود شده در توییتر که به ترویج تروریسم مشکوک بودند نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش یافته و تعداد حساب های کاربری مسدود شده در این شبکه به 360 هزار حساب کاربری رسید. 
فناوران - به گزارش گاردین توییتر با مسدود کردن 235 هزار حساب کاربری طی چند ماه گذشته، تعداد حساب های مسدود شده به جرم ترویج تروریسم در این شبکه اجتماعی را از اواسط سال 2015 تا به حال به 360 هزار حساب رساند. طی حداقل یک سال گذشته شبکه های اجتماعی از سوی نهادهای دولتی و غیردولتی برای کنترل خشونت و تروریسم در کنار حفظ آزادی بیان کاربران تحت فشار بوده اند. توییتر اعلام کرده آمار حساب هایی که روزانه با توجه به قوانین این شبکه و نیز اهمیت جلوگیری از ترویج تروریسم مسدود می شود نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش یافته و مسدود کردن این حساب ها تاثیر به سزایی در جلوگیری از ترویج تروریسم در این شبکه اجتماعی فراگیر داشته است. این کمپانی اعلام کرده نسبت به حذف هر گونه ترویج خشونت و تروریسم در شبکه متعهد خواهد ماند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :