آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189253
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395 11:4
تعداد بازدید : 564

آغاز رایزنی برای برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراها

وزارت کشور و کمیسیون شوراهای مجلس برای الکترونیکی برگزار کردن انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در حال رایزنی هستند.

مهر- سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: درصدد هستیم موافقت شورای نگهبان را برای برگزاری انتخابات ٩٦ به صورت کاملا الکترونیکی جلب کنیم، از این رو مکاتبات و جلسات مشترک خود را در این زمینه آغاز کرده ایم.
سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که در صورت عدم موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به شیوه الکترونیکی، ممکن است انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی برگزار شود، گفت: در حال حاضر هر یک از انتخابات سراسری که در اصل ششم قانون اساسی تصریح شده است بر اساس مبانی و قانون خاص خود برگزار می شوند که در آن قوانین، شیوه اجرا و نظارت و همچنین زمانبندی های مشخصی برای اقدامات پیش بینی شده است و وزارت کشور هم باید بر اساس همان قوانین انتخابات را برگزار کند.
وی افزود: رایزنی هایی بین وزارت کشور و کمیسیون شوراهای مجلس انجام شده است و منتظر هستیم اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها توسط مجلس انتخاب شوند تا در مورد شیوه اجرای انتخابات با آنان تعاملات لازم را به عمل آوریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :