آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189248
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395 10:59
تعداد بازدید : 508

شگرد عجیب قاچاقچی گوشی آیفون

یکی از شگردهای قاچاق موبایل این است که قاچاقچی پس از ورود به فرودگاه، به جای اینکه چمدان های خود را که حاوی گوشی های تلفن همراه آیفون بود، داخل دستگاه ایکس ری بگذارد از کنار آن عبور می کند.

تسنیم- عبدالمجید اجتهادی مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان این مطلب ادامه داد: پلیس به این موضوع مشکوک می شود و جلوی او را می گیرد. در همین حین یک نفر دیگر که مدعی شده این فرد پسرخاله همسرش است و برای استقبال از او به فرودگاه آمده بود، با پلیس درگیر می شود. بر اثر همین درگیری دو نفر فرار می کنند و یک نفر به همراه چمدان ها که حاوی 700 دستگاه گوشی آیفون بود، دستگیر می شود.
وی افزود: این فرد مدعی است که این گوشی ها را به صورت قانونی و قبلا وارد کرده بود اما چون نیاز به تعمیر یا واردن کردن سریال ها داشت، مجبور شده به شرکت مربوطه در دبی ببرد و حالا دوباره گوشی ها را بازگردانده است. البته حتی اگر این حرفش درست باشد، باز هم باید در ورود مجدد به گمرک اظهار می کرد. این فرد اسنادی دارد که نشان می دهد این گوشی ها از گمرگ فرودگاه امام خمینی (ره) به سمت دبی خارج شده است. وی لیستی از گوشی های خارج شده دارد که با فهرست گوشی های وارده مطابقت می کند و مهر خروج هم خورده است اما اینکه پلیس یا گمرک در حین خروج، گوشی ها را چک کردند یا خیر مشخص نیست.
وی ادامه داد: جالب این است که گوشی های داخل چمدان که فرد مدعی شده بود برای تعمیر خارج کرده، داخل کیف های نو و بسته بندی شرکتی باز نشده است. وقتی از وی پرسیدیم مگر گوشی ها را برای تعمیر خارج نکرده بود و حالا چطور شده بسته بندی ها نو هستند پاسخ داد که نیاز به تعمیر وجود نداشت و فقط کدها را وارد کردند.
بررسی ها و تحقیقات ما نشان داد این فرد که مدعی است 12 سال در کار خرید و فروش گوشی فعالیت می کند، ابتدا یک سری گوشی آیفون در خارج از کشور خریداری می کرده، سپس تعدادی گوشی چینی را داخل کشور در بسته بندی آیفون می گذاشته و شماره سریال های آیفون های اصلی را یادداشت می کرده است. این فرد، گوشی های چینی را تحت عنوان آیفون هایی که نیاز به تعمیر دارند از فرودگاه امام خارج و در برگشت، گوشی های اصلی را وارد کشور می کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :