آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189247
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395 10:56
تعداد بازدید : 701

به منظور تقویت امنیت فضای تبادل و تولید اطلاعات بومی

تولیدکنندگان افتا در نصر تهران گردهم می‎آیند

مسوول کمیسیون افتا نظام صنفی رایانه‎ای تهران گفت: با توجه به افزایش اهمیت رویکرد امنیت بومی و تامین امنیت ملی در کشور، کمیسیون افتا سازمان، با هدف همسو کردن نظرات صنفی و تجاری تولیدکنندگان محصولات بومی رایانه ای، نشست هم اندیشی با تولیدکنندگان محصولات بومی امنیت را برگزار می‎کند.

فناوران- بهناز آریا با تاکید براینکه موضوع تقویت امنیت بومی در دستور کار کمیسیون افتا سازمان قرار دارد، ادامه داد: تعداد قابل توجهی از تولیدکنندگان محصولات بومی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، عضو سازمان هستند و سازمان مصر است از تمام توانش برای تقویت کسب و کارهای امنیت بومی در کشور بهره بگیرد.
او در خصوص اهداف سازمان در این رابطه گفت: کمیسیون افتا در ادوار مختلف فعالیتش، ضمن آموزش و فرهنگ‎سازی موضوع امنیت بومی، همواره در جلسات مختلف تدوین آیین‎نامه‎های داخلی حوزه افتا در کشور فعال بوده است.
مسوول کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران با تاکید بر اینکه درهای این کمیسیون همیشه روی تمام فعالان حوزه امنیت فضای تبادل و تولید اطلاعات باز بوده است، گفت: قصد داریم در نشست هم‎اندیشی با تولیدکنندگان محصولات بومی افتا، در جریان دغدغه‎ها، مشکلات و تجربه‎های فعالان این حوزه قرار بگیریم. آریا ادامه داد: با هم اندیشی و هم افزایی بیشتر سازمان درصدد است فضا را برای بهبود و ارتقا کیفیت تولید بومی در حوزه امنیت فضای تبادل و تولید اطلاعات فراهم کند.
 به گفته آریا، سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران با دو دیدگاه صنفی و اهمیت امنیت ملی، این نشست هم اندیشی را برگزار می‎کند.
او دراین رابطه اظهار امیدواری کرد: با افزایش توان رقابتی تولیدکنندگان داخلی، می‎توان بستری را فراهم کرد که فعالان حوزه افتا در کشور که اغلب عرضه‎کنندگان این محصولات هستند، به جای فروش محصولات خارجی، محصول با کیفیت و پرتوان ایرانی را در حوزه افتا
 عرضه کنند.
مسوول کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران با تاکید براینکه حمایت از تولید داخلی، مسوولیت تمامی فعالان اقتصادی درکشور است، گفت: در شرایطی که تولیدات داخلی بتوانند قابلیت و توان تامین نیازهای داخلی حوزه افتا در کشور را داشته باشند، حمایت از این محصولات بومی، مسوولیت تک تک اعضای صنف است.
به گفته آریا، سازمان قصد دارد ضمن مشخص کردن نیازمندی ها، مطالبات و حمایت های مورد نظر خود از متولیان تولید محصولات افتا در کشور با در نظر داشتن ملاحظات امنیت ملی کشور، قدم های موثرتری در راستای تولیدات بومی بردارد.
براساس اعلام دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران، نشست هم اندیشی تولیدکنندگان محصولات بومی افتا قرار است روز سه شنبه دوم شهریورماه از ساعت 15 در سالن کنفرانس دبیرخانه این سازمان برگزار شود. تولیدکنندگان محصولات بومی افتا می‎توانند برای اعلام حضور در این نشست و کسب اطلاعات بیشتر به پورتال سازمان با آدرس tehrannsr.org مراجعه کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :