آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189244
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395 10:53
تعداد بازدید : 1066

پیمانکار پروژه ملی ترابردپذیری شماره‌های همراه مدعی شد

امکان فنی ترابردپذیری روزی 50 هزار شماره وجود دارد

مدیر عامل شرکت صنایع ارتباطی پایا به عنوان پیمانکار پروژه ملی ترابردپذیری شماره های همراه گفت: این سیستم توان پاسخگویی به 10 هزار تقاضای ترابرد را در ساعت دارد که با در نظر گرفتن ضریب اطمینان باید بگویم شاید روزانه بالغ بر 50 هزار تقاضا قابل رسیدگی باشد.

تسنیم- حسین ریاضی با بیان اینکه تا چند روز آینده طرح ملی ترابردپذیری شماره های همراه به صورت تجاری توسط وزارت ارتباطات بهره برداری می شود، درباره وضعیت پیشرفت این پروژه گفت: براساس اطلاعاتی که از میزان پیشرفت پروژه در مرحله پایلوت دارم، همه چیز به خوبی پیش می رود.
وی ادامه داد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حساسیت بسیار زیادی نسبت به اجرای بدون نقص این پروژه داشت و تست های بسیاری روی آن انجام داد؛ شاید یکی از دلایلی که باعث تاخیر در بهره برداری تجاری شد، همین موضوع بود.
پیمانکار پروژه ملی ترابردپذیری شماره های همراه با تاکید بر اینکه تمامی سخت گیری های سازمان تنظیم مقررات برای اجرای بدون نقص این پروژه، جهت جلوگیری از ایجاد نارضایتی عمومی در بدنه جامعه است، گفت: این سازمان به شدت دنبال کاهش خطاهای ناشی از اجرای این پروژه در گستره جغرافیایی ایران است و می خواهد تا جای ممکن باعث کاهش پیغام Port Out شود.
ریاضی معماری طرح ریزی شده برای پروژه MNP را یکی از کارآمدترین متدهای دنیا دانست و گفت: این سیستم دارای SLA یا همان گواهی سطح خدمات است و براساس معیارهایی، ضمانت ارایه سرویس مطلوب را می کند. وی افزود: در سرویس طرح ریزی شده مشکل خاصی که به عنوان چالش یاد شود، وجود ندارد و معماری آن به گونه ای است که در یک زمان واحد دو سیم کارت با یک شماره در شبکه اپراتورها ایجاد نشود. از طرفی زمان انتقال از شبکه یک اپراتور به اپراتور دیگر که اجبارا سیم کارت مشترک را قطع می کند، کمتر از سه الی چهار دقیقه باشد. مدیر عامل شرکت صنایع ارتباطی پایا با بیان اینکه تا سه سال پشتیبانی این پروژه با خود ما خواهد بود، اظهار کرد: به روزترین راهکارهای دنیا در ارتباط با آن به کار گرفته شده است.
وی در پاسخ به این سوال که سیستم برنامه ریزی شده تحمل چه میزان درخواست ترابرد را در روز دارد؟ گفت: این سیستم توان پاسخگویی به 10 هزار تقاضای ترابرد را در ساعت دارد که با در نظر گرفتن ضریب اطمینان باید بگویم شاید روزانه بالغ بر 50 هزار تقاضا قابل رسیدگی باشد.
ریاضی گفت: البته در نظر داشته باشید که ترافیک تقاضاها یک شبه به 10 هزار در ساعت نمی رسد و در دنیا هم چنین پدیده ای مرسوم نیست اما رفته رفته و با گذشت زمان می توانیم به این هدف دست یابیم.
وی درباره اینکه دوره پایلوت این پروژه نهایتا توانست به سقف چه تعداد ترابرد در ساعت یا روز برسد؟، گفت: هدف از انجام دوره پایلوت، تست وضعیت های مختلف از سمت اپراتورهای ارائه کننده خدمات همراه و مشترکان شبکه سیار بود و لذا کسی اطلاعات جزیی را رکورد نکرده است.
او افزود: احتمالا سازمان تنظیم مقررات به آمار حوزه پایلوت دسترسی دارد اما من در جریان آن نیستم.
پیمانکار پروژه ترابردپذیری شماره های همراه با بیان اینکه در زمان پایلوت ترابردپذیری انواع تغییرات و حالات را تست کردیم، گفت: نرم افزار این پروژه با نظرسنجی هایی که صورت گرفت، رفته رفته پیشرفته تر و حتی برخی موارد آپشن های جدیدی به آن اضافه شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :