آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1886
تاریخ انتشار : 17 مهر 1390 17:23
تعداد بازدید : 634

نگرانی دولتمردان از افزایش استفاده از موبایل در کره شمالی

استفاده از تلفن های همراه در کره شمالی همچنان در حال افزایش است و رشد استفاده از موبایل باعث نگرانی دولتمردان شده است.

موبنا- در حالی که استفاده از تلفن همراه در کره شمالی به تازگی امکان پذیر شده، با رشد فوق‌العاده‌ای همراه بوده است. اما ظاهرا افزایش استفاده از تلفن همراه باعث چالش و احساس ناامنی از سوی دولت در این جامعه بسته، شده است.
به طور میانگین نام و شماره تلفن همراه 600 هزار نفر از مردم در کره شمالی در شبکه اوراسکام که زیر مجموعه اپراتور مصری است ثبت شده است.
البته سرویس اینترنت در این کشور هنوز هم محدود است و فقط برای اعضای دولت امکان استفاده وجود دارد اما تلفن‌های همراه برخلاف گذشته در اکثر شهرهای این کشور در دسترس کاربران قرار دارد.
از زمانی که استفاده از تلفن‌های همراه در این کشور آزاد شد، برای مردمی‌که همیشه در انزوا بودند افزایش دسترسی به دوستان و خانواده از طریق پیامک یا موبایل پیشرفت بزرگی به حساب می‌آمد. البته دولت این کشور اغلب سرویس‌ها و مکالمات بین‌المللی را مانیتور و بررسی می‌کند اما توسعه ارتباطات فرصتی برای افزایش آگاهی است و دولت با موج فناوری‌های جدید ارتباط خوبی ندارد، به طوری که استفاده از همه دستگاه‌های الکترونیکی از قبیل تلفن، دستگاه‌های پخش موسیقی و حافظه‌های فلش نیز باید ثبت شود.
حتی کسانی که به این کشور مسافرت می‌کنند اجازه استفاده از این دستگاه‌هارا ندارد.
با این حال تلفن‌های همراهی که در شبکه خانگی ثبت نشده‌اند اغلب از کشورهایی مثل چین قاچاق می‌شود و درصورتی که افراد دستگیر شوند مجازات خواهند شد.
به این ترتیب دولت کره شمالی با رشد فناوری موبایلی به شدت مخالف است و بسیاری از مردم هنوز امکان ارتباط و دسترسی به دنیای خارج را ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :