آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188362
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1395 11:3
تعداد بازدید : 769

رییس سازمان امور مالیاتی:

مشکلات مالیات ارزش افزوده با نصب صندوق مکانیزه حل می‎شود

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه قول داده‎ایم طرح جامع مالیاتی تا بهمن‎ماه عملیاتی شود، گفت: تاکنون مبنای کار، خوداظهاری بوده است و به اطلاعات مردم تکیه کردیم، اما در این طرح با توجه به اینکه اطلاعات را از کانال های دیگر می گیریم، 90 درصد اظهارنامه ها پذیرفته شده و آنها را تطبیق می دهیم و فقط 10 درصد از اظهارنامه های پرریسک بررسی می شود.

فناوران- سید کامل تقوی نژاد در جمع اعضای اتاق بازرگانی صنایع معادن تهران افزود: علاقه برای ورود به رسیدگی های آن‎چنانی نداریم و مراحل دادرسی مالیاتی هر دو طرف را خسته می کند و خواسته ایم تا ادارات زمان رسیدگی را 50 درصد کاهش دهند.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در سازمان به دنبال شفافیت هستیم، گفت: بسیاری از مشکلات که با عنوان فساد مطرح است، به این دلیل بوده و مهم‎ترین مساله در شفافیت آمار و اطلاعات صحیح است که بخشی از آن به دستگاه های دولتی بازمی گردد و اعتراف می کنم یک جاهایی باید خود را اصلاح کنیم.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه علاقه مند به اخذ مالیات براساس شیوه علی الرأس نیستیم، ادامه داد: قانون مالیات ارزش افزوده که 5 ساله است، اشکالاتی دارد و اکنون 40 درصد درآمدهای مالیاتی از این محل است. درحال حاضر این لایحه در کمیسیون اقتصادی رسیدگی می شود و هدف اصلی آن رسیدن از مرحله تولید به مصرف است.
وی افزود: عمده نارسایی مالیاتی ارزش افزوده شاید با نصب صندوق مکانیزه حل شود، لایحه ای تنظیم شده که دارای مشوق هایی است و هزینه اولیه صندوق ها را سازمان پرداخت می کند. این لایحه به‏زودی در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار خواهد گرفت.
رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران نیز در جلسه دیدار فعالان اقتصادی با رییس سازمان امور مالیاتی با اعلام ارایه طرح مالیاتی فعالان اقتصادی به معاون اول رییس جمهور گفت: فشارهای مالیاتی باید از دوش صنعت برداشته شود.
مسعود خوانساری افزود: در دوره جدید کاری سازمان امور مالیاتی امید می‎رود یکی از معضلات اصلی بخش صنعت، تجارت و کشاورزی که می تواند مالیات باشد، بهبود پیدا کند و شاهد باشیم که مالیات نه تنها سدی برای توسعه اقتصاد کشور؛ بلکه باعث رونق اقتصادی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :