آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188357
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1395 10:59
تعداد بازدید : 737

تاکید رییس جمهور بر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

حسن روحاني، رييس جمهوري چهارشنبه شب در گفت‎وگويي تلويزيوني با مردم گفت: ما در مسير حركت براي دولت الكترونيكی و همچنين ساخت يك شبكه اطلاعات ملي هستيم و اين يكي از اهداف دولت است كه هرچه زودتر شبكه ملي اطلاعات را سامان دهد.

فناوران- رییس جمهوری گفت: اصل طرح موضوع حقوق‎های نامتعارف، کمک بزرگی به حرکت در مسیر شفافیت و مبارزه با فساد است. به نظر من افرادی که این موضوع را دنبال کردند با هر نیتی که بوده، در مجموع به نفع مردم بوده و کشور ما در مسیر درست مبارزه با فساد و بحث شفافیت قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه نقش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در این زمینه بسیار مؤثر بود، افزود: دولت یازدهم از روز اول که برخی معتقد بودند باید با این شبکه ها مبارزه و آنها را فیلتر کرد؛ چراکه می پنداشتند این شبکه ها برای جامعه مشکل درست می کنند، اجازه این اقدام را نداد و این در حالی است که همه نظرسنجی هایی که در زمینه فضای مجازی انجام شده، نشان می دهد بیش از 60 درصد مردم به‎خاطر طنز، تفریح، سرگرمی و وقت گذرانی و 20 الی 30 درصد نیز به خاطر اطلاعات، مسایل علمی و اخبار به فضای مجازی مراجعه می کنند.
رییس جمهوری افزود: مردم ما هوشیار و بیدار هستند و با آگاهی خودشان نخواهند گذاشت گروه کوچکی از این ابزار بسیار خوبی که می تواند به نفع جامعه، اطلاعات و مردم باشد، سوءاستفاده کند و امیدوارم بتوانیم از این فضا به نفع کشور استفاده کنیم به‎ویژه ما در مسیر حرکت برای دولت الکترونیکی و همچنین ساخت یک شبکه اطلاعات ملی هستیم و یکی از اهداف این دولت این است که هرچه زودتر شبکه ملی اطلاعات را سامان دهد.
روحانی با بیان اینکه لازمه مبارزه با فساد شفافیت، دسترسی مردم به اطلاعات و غیرجناحی بودن است، گفت: مساله را حزبی و جناحی نکنیم. همه باید با فساد، قاچاق، سوءاستفاده و رانت و ازجمله رانت اطلاعاتی، بانکی و تسهیلاتی مبارزه کنیم.
رییس‎جمهوری با بیان اهمیت  اقتصاد دانش‎بنیان در اقتصاد مقاومتی ادامه داد: دولت راجع‎به شرکت های دانش‎بنیان کار بسیار بزرگی شروع کرده است. الان 2500 شرکتی که دانش‎بنیان هستند، فعال شدند و به آنها وام و امتیاز داده شده است. 40 هزار نفر به‎طور مستقیم در این شرکت های دانش‎بنیان در این یکی دو سال اخیر مشغول به کار و فعالیت شدند؛ بنابراین برجام زمینه را برای سرعت بخشیدن در اقتصاد مقاومتی آماده می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :