آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188347
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1395 10:46
تعداد بازدید : 626

معاون وزیر ارتباطات مدعی شد

25 هزار روستای کشور به اینترنت 4G مجهز شده اند

معاون امور استان های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اجرای طرح تلفن رسانی به روستاهای دارای بیش از ۱۰ خانوار تا پایان شهریورماه امسال به اتمام می رسد.

مهر- مرتضی براری گفت: ما در سرفصل برنامه های سالانه خود برای کاهش شکاف دیجیتالی اعتبار مالی تعیین کردیم.
وی با بیان اینکه استان های کشور توسعه ارتباطی متوازنی نداشته اند، افزود: در ابتدای دولت شاهد آن بودیم که بعضی استان های مرزی حتی مسیرهای ارتباطی هم نداشتند که ما تلاش کردیم در پروژه های کوتاه مدت زیرساختی، این شکاف ها را حداقل کرده و ظرفیت های ارتباطی را توسعه دهیم. معاون امور استان های وزیر ارتباطات با بیان هدف گذاری توسعه متوازن در روستاها برای ارایه خدمات تلفن و اینترنت گفت: ۲۵ هزار روستای کشور به آخرین نسل از فناوری اینترنت (۴G) مجهز شده و برخی نیز در حال تجهیز است که این هدف برای روستاهای دارای بیش از ۳۰ خانوار تعریف شده است. 
براری ادامه داد: شکاف دیجیتالی در بخش تلفن همراه کمتر است و اپراتورهای موبایل تقریبا به یک‎اندازه این سرویس ها را در کل کشور ارایه کرده اند. معاون وزیر ارتباطات گفت: در این راستا در تلاش برای مجاب کردن شرکت های خصوصی برای ارایه خدمات ICT به‎صورت متوازن هستیم و برخی مشکلاتی را که این شرکت ها با شرکت های مخابرات استانی دارند، به حداقل می رسانیم.
 وی ارتباط‎رسانی به روستاهای محروم و مناطق مرزی و عشایری را از اولویت های برنامه های توسعه ای کشور برشمرد و گفت: توسعه شبکه تلفن ثابت در این مناطق و تلفن‎رسانی به این روستاها در اولویت قرار دارد؛ به نحوی که شبکه تلفن ثابت در تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سال ۹۴ توسعه یافته است. 
براری ادامه داد: تلفن‎رسانی به روستاهای دارای بیش از ۱۰ خانوار نیز در حال اجراست و امیدواریم تا پایان شهریورماه جاری انجام شود. تلفن‎رسانی به بخشی از روستاهای دارای کمتر از ۱۰ خانوار هم امسال در دستور کار قرار دارد. معاون امور استان های وزیر ارتباطات با بیان اینکه هم‎اکنون در کشور ۳۶ هزار روستای بالای ۷۰ خانوار و ۱۹ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد، افزود: بیش از ۹۵ درصد این روستاها دارای ارتباط و تلفن ثابت هستند. بر این اساس ما تلاش می کنیم تلفن‎رسانی را به‎صورت تک ارتباط برای روستاهای دارای کمتر از ۲۰ خانوار اجرایی کنیم. اما روستاهای دارای بیش از ۲۰ خانوار همه دارای تلفن خانگی هستند. وی گفت: براساس آخرین برآوردها کمتر از ۵ درصد روستاهای دارای کمتر از ۲۰ خانوار ارتباط‏رسانی نشده اند که این موضوع امسال برطرف می شود. در موضوع اینترنت‎رسانی نیز به ترتیب روستاهای بالای ۳۰ خانوار، بالای ۲۰ خانوار و بالای ۱۰ خانوار در دستور کار قرار دارد.
براری مهاجرت روستاییان به شهرها را به دلیل نبود دسترسی به خدمات دانست و یادآور شد: هدف از ارتباط رسانی، ایجاد بستر خدماتی به روستاهاست. بر این اساس از دستگاه های اجرایی خواسته شده خدمات خود را بر بستر شبکه زیرساختی ایجادشده به روستاها ببرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :