آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188346
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1395 10:44
تعداد بازدید : 617

آقای رییس جمهور! لطفا دخالت کنید

علی اصلان شهلا- حسن روحانی گفت: وزارت ارتباطات امین مردم است؛ چراکه مردم به شما اعتماد می کنند. البته در موارد استثنا مثل شبکه های بزرگ تروریستی و فساد در همه‎جای دنیا اقداماتی انجام می شود؛ اما به‎طور کلی در فضای ارتباطات اصل بر امنیت است و این موضوع مورد تاکید اسلام و قانون اساسی کشورمان است و ما حق نداریم در زندگی خصوصی مردم دخالت کنیم. (16 فروردین 95 در دیدار با مدیران ارشد وزارت ارتباطات).

رییس جمهور در جلسه شورای عالی فضای مجازی ضمن تاکید بر صیانت از اطلاعات و حریم خصوصی مشترکان اپراتورهای تلفن همراه، برخورد قانونی با هرگونه سوءاستفاده در این حوزه را لازم دانست و بر اتخاذ تدابیر ویژه در حوزه حفاظت از حریم خصوصی برای جلوگیری از هرگونه دسترسی غیرمجاز تاکید کرد. (19 تیر 95 در جلسه شورای عالی فضای مجازی).
ادعای رویترز مبنی بر جمع آوری اطلاعات عمومی 15 میلیون از حساب های کاربری تلگرام ایرانی ها و همچنین هک تعدادی از این حساب ها، نگرانی های زیادی را در میان کاربران شبکه های اجتماعی و مردم درباره نقض حریم خصوصی برانگیخته است. 
البته خبر رویترز هنوز در حد ادعاست و نقاط پرابهام زیادی درباره آن وجود دارد و حتی خود منابع این خبر هم در بسیاری از موارد با قطعیت صحبت نمی کنند. بااین حال حتی احتمال اینکه هک سازمان یافته ای صورت گرفته باشد، باید بررسی شود.
اگر همان طورکه آقای رییس جمهور پیش تر اعلام کردند، این بررسی ها صرفا به شبکه های بزرگ تروریستی و فساد محدود می شود که دیگر چیزی برای مخفی کردن وجود ندارد و با افتخار می توان آن را اعلام کرد. اما اگر موضوع فراتر از این است، این حق مردم است که از منتخب خود بخواهند به این موضوع ورود کرده و پس از بررسی، به مردم گزارش دهد که ماجرا چیست و آیا نقض حریم خصوصی به صورت غیرقانونی صورت گرفته است یا نه.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :