آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188235
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1395 11:18
تعداد بازدید : 668

سرمایه گذاری ۶۰ میلیاردی برای توسعه شرکت های دانش بنیان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اختصاص ۶۰ میلیارد تومان به پارک های علم و فناوری درجهت توسعه شرکت های دانش بنیان از سوی وزارت علوم از سال ۹۲ تاکنون گفت: حاصل این سرمایه گذاری افزایش صادرات محصولات دانش بنیان از ۵ میلیون دلار به ۱۲۰ میلیون دلار است.

ایسنا-  محمد فرهادی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان به مدت ۱۰ سال از پرداخت مالیات معاف شده اند، اظهار کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۶۰ میلیارد تومان به پارک های علم و فناوری درجهت توسعه شرکت های دانش بنیان از سوی وزارت علوم اختصاص داده شد که حاصل این سرمایه گذاری افزایش صادرات محصولات دانش بنیان از ۵ میلیون دلار به ۱۲۰ میلیون دلار است.
وی افزود: درحال حاضر ۲۰ صندوق توسعه پژوهش و فناوری به پژوهش و فناوری کشور کمک می کنند که تعداد این صندوق ها قبلا ۱۸ عدد بوده است. همچنین یکی از اقدامات وزارت علوم فراهم آوردن ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و شرکت های سرمایه گذار است. در سال گذشته در جشنواره کارآفرینی شیخ بهایی، ۱۸ سرمایه گذار حضور پیدا کردند و با شرکت های دانش بنیان وارد مذاکره شدند.
فرهادی با بیان اینکه گردش مالی سال گذشته در پارک های علم و فناوری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: اعتبار مصوب پارک ها در سال ۹۴، ۱۳۰ میلیارد تومان بوده که البته کل مبلغ به طور کامل تخصیص پیدا نکرده است.
وزیر علوم با بیان اینکه زیرساخت های داخل پارک های علم و فناوری باید بیش از پیش تقویت شود، گفت: تسهیلاتی که باید به شرکت ها اختصاص داده شود، دائما دنبال می شود و تاکنون نیز مصوبات خوبی اختصاص داده شده است. در سال جاری بخش عمده اعتبارات مربوط به پژوهش و فناوری در حوزه زیرساخت ها بوده است و امیدواریم به زودی این اعتبارات با تصویب جدول شماره ۱۴ لایحه بودجه امسال و سایر اقدامات در اختیار دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک ها قرار بگیرد.
وزیر علوم ادامه داد: شرکت های دانش بنیان از طریق پارک های علم و فناوری و پارک های علم و فناوری نیز از طریق صندوق های پژوهش و فناوری تسهیلات را دریافت می کنند. تاکنون ۹ میلیارد تومان در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گرفته است. این اعتبار به شرکت هایی که محصول یا تولید انبوه داشته باشند و بخواهند وارد بازار کار شده و محصولات خود را صادر کنند، اختصاص داده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :