آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188232
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1395 11:13
تعداد بازدید : 606

بازار جهانی تبلت همچنان بی رمق است

درحالی که رسانه های جهانی کسادی بازار تبلت را اعلام می کنند، کارشناسان و فعالان بازار کشور نیز از رکود بازار تبلت در کشور خبر می دهند.

موبنا- فعالان بازار آی تی تهران بر این باورند که از سال گذشته تا کنون بازار تبلت سوت و کور بوده است. به گفته آنها با فراگیر شدن موبایل های هوشمند و بزرگ شدن صفحه نمایش گوشی های موبایل، بازار تبلت ها از رونق افتاد به صورتی که بیشتر فروشندگان این کالای ارتباطی تغییر فعالیت دادند.
بی رونقی بازار این کالا در حالی صورت گرفته که سایت های خارجی اعلام کردند که اقبال عمومی برای خرید تبلت در سطح جهانی با کاهش روبه رو شده است. به صورتی که آمارهای سه ماهه دوم سال جاری میلادی در ارتباط با فروش جهانی تبلت ها حاکی از روند نزولی ۱۲ درصد فروش تبلت هاست. 
این در حالی است که روند کاهشی فروش جهانی تبلت از ۱۹ ماه قبل کلید خورده است. بر همین اساس در سه ماهه دوم سال جاری میلادی فقط ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تبلت به بازارهای جهانی عرضه شده است که این رقم برای مدت زمان مشابه سال قبل از آن، ۴۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه تبلت گزارش شده است.
به گفته تحلیلگران بازار آی تی، علت اصلی کاهش رشد فروش جهانی تبلت به افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای گوشی های هوشمند با صفحه نمایشگر بزرگ برمی گردد. 
کارشناسان آی تی معتقدند با ورود تبلت هایی که قادر به پشتیبانی سیستم عامل آندرویید گوگل هستند، رونق تازه ای به بازار جهانی تبلت بازمی گردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :