آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188220
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1395 10:47
تعداد بازدید : 707

الکترونیکی شدن نسخه های پزشکی در مناطق محروم 5 استان

مدیرعامل شرکت برکت تل وابسته به بنیاد برکت گفت: استفاده از نسخه های پزشکی الکترونیکی برای بیماران تحت پوشش خدمات سلامت الکترونیکی بنیاد برکت، احتمال بروز خطای پزشکی در معالجه این افراد را به شدت کاهش داده است.


بنیاد برکت- سیدمحمد پورحسینی گفت: هنگام صدور نسخه های الکترونیکی، اگر داروی تجویزشده با وضعیت بیمار هم خوانی نداشته یا با تداخل دارویی همراه باشد، پزشک با هشدار نرم افزار متوجه این مشکل می شود.
وی افزود: برای بیمارانی که پرونده سلامت الکترونیکی داشته باشند، تمام سوابق پزشکی فرد در دسترس پزشک قرار می گیرد و به این ترتیب تجویز راحت تر و با دقت بیش تری انجام می شود.
پورحسینی با بیان اینکه نرم افزار نسخه الکترونیکی به طور مستقیم به داروخانه های طرف قرارداد متصل است، گفت: اگر داروی تجویزشده در داروخانه موجود نباشد، سیستم اطلاع می دهد و پزشک این امکان را دارد که در لحظه، دارو را تغییر دهد.
وی نسخه های الکترونیکی را برای صرفه جویی در زمان و هزینه پزشک و بیمار بسیار موثر دانست و گفت: نسخه های الکترونیکی درحال حاضر فقط در برخی مناطق محروم استان های کهگیلویه و بویر احمد، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و کرمانشاه قابل استفاده است، اما در صورت توافق با سازمان غذا و دارو، بنیاد برکت می تواند نسخه های الکترونیکی را به تمام داروخانه های سطح کشور مرتبط کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :