آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188217
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1395 10:44
تعداد بازدید : 852

درباره هک رایانه دموکرات ها

کلینتون: کار کار روس هاست

کلینتون به طور مستقیم سرویس جاسوسی روسیه را به هک رایانه دموکرات ها متهم کرد.

ایتنا- هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز گذشته به طور علنی سرویس جاسوسی روسیه را به هک کردن رایانه های کمیته ملی دموکراتیک متهم کرد. وی از پیشنهادهای ترامپ به پوتین، رییس جمهور روسیه درباره افشای ایمیل های مربوط به خود هم انتقاد کرد.
وی در بخشی از مصاحبه خود با فاکس نیوز در این باره گفت: ما می دانیم که سرویس جاسوسی روسیه کمیته ملی دموکراتیک را هک کرده و آنها افشای حجم زیادی از ایمیل ها را برنامه ریزی کردند و می دانیم که دونالد ترامپ تمایل دردسرسازی به حمایت از پوتین دارد.
کاخ سفید از گمانه زنی درباره عامل هک رایانه های حزب دموکرات خودداری کرده و ترجیح داده منتظر اعلام نتایج تحقیقات اف.بی.آی در این زمینه بماند. اما برخی متخصصان امنیت سایبری و مقامات آمریکایی از دخالت روسیه در این امر برای تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر می دهند.
کلینتون در بخشی از سخنان خود تصریح کرد ایالات متحده چنین رفتاری را از سوی هیچ کشوری در دنیا به خصوص از جانب کشوری متخاصم تحمل نمی کند. ترامپ حامی این مساله است و پوتین را به رغم تلاش ظاهرا عمدیش برای تاثیرگذاری بر انتخابات تحسین می کند و به نظرم این امر می تواند یک مساله امنیت ملی باشد.
البته وی در پاسخ به این سوال که پوتین حضور ترامپ را در کاخ سفید ترجیح می دهد، گفت: قصد ندارد چنین نتیجه گیری کند. پیش از این ترامپ با ستایش پوتین وی را رهبری قدرتمندتر از اوباما، رییس جمهور فعلی آمریکا دانسته و از روسیه خواسته بود ده ها هزار ایمیل گمشده مربوط به دوره وزارت خارجه کلینتون را افشا کند.
گرچه این ادعا از سوی مسکو رد شده است، اما برخی دیگر از مقامات آمریکایی و کارشناسان امنیت سایبری این کشور نیز معتقدند، هک کردن سیستم های این کمیته تاحدودی به دست روسیه صورت گرفته تا با انتشار آنها در روند انتخابات تاثیر بگذارد.
گفتنی است که ترامپ هفته قبل در جریان یک سخنرانی و در اقدامی عجیب و شگفت انگیز از روس ها خواسته بود تا به افشای ایمیل های خصوصی هیلاری کلینتون کمک کنند تا تخلفات احتمالی وی در دوره حضور در وزارت خارجه آمریکا افشا شود. ویکی لیکس هم افشاگری هایی در همین زمینه داشته و همین امر احتمال همکاری روس ها و ویکی لیکس را برای تقویت ترامپ در برابر هیلاری کلینتون افزایش می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :