آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188214
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1395 10:40
تعداد بازدید : 622

به دنبال پلمب دو مدعی نمایندگی اپل مطرح شد

پیگیری حقوق خریداران آیفون های گارانتی دار با بهای گران تر

رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی اعلام کرد که تکلیف آیفون هایی که با قیمت گران تر و با گارانتی دو شرکت پلمپ شده فروخته شده اند، به زودی روشن خواهد شد تا حقوق خریداران تضییع نشود.

فارس- غلامحسین کریمی در پاسخ به این سوال که پس از پلمپ فروشگاه های دو شرکت مدعی نمایندگی اپل که اقدام به فروش محصولات اپل با گارانتی می کردند، تکلیف خریدارانی که محصولات گران تر این دو شرکت را در ازای گارانتی خریداری کردند چه می شود، گفت: اگرچه سرانجام گارانتی محصولات فروخته شده این دو شرکت اکنون در بلاتکلیفی است؛ اما ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قطعا به زودی تصمیمی در این باره اتخاذ خواهد کرد تا حقوق این افراد تضییع نشود.
رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی گفت: ارایه خدمات پس از فروش جزو تعهدات این دو شرکت بوده و با بسته شدن این شرکت ها گارانتی ها از اعتبار ساقط نمی شود و باید تا آخرین برگ گارانتی خدمات را ارایه کنند.
وی گفت: اگرچه هنوز تصمیم قاطعی در این باره اتخاذ نشده؛ اما به احتمال زیاد این دو شرکت موظف خواهند شد با بازگشایی مجدد محلی، خدمات پس از فروش تعهدشده خود را کماکان ارایه دهند.
کریمی ادامه داد: علاوه براین هر شرکتی که برای محصولات وارداتی خود برگ سبز داشته باشد و محصولات خود را از مجاری قانونی وارد کند، IMEI گوشی های شان ثبت می شود و واردات شان بلااشکال است که فعالیت همه شرکت ها با لحاظ کردن این شرایط بلامانع است.
 بازداشت یک متهم در پرونده قاچاق موبایل
در همین راستا دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که پرونده ای در دادسرای جرایم اقتصادی با موضوع قاچاق گوشی تلفن همراه در تهران در طول هفته گذشته مفتوح شده است.
وی با بیان ارتباط این پرونده با مطالب مطرح شده در جلسه دادستانی تهران با اتحادیه های صنوف که طی هفته گذشته برگزار شد، گفت: در این جلسه برخی از روسای اتحادیه ها نسبت به قاچاق کالا به ویژه قاچاق تلفن های همراه ابراز نگرانی کردند و در تحقیقات مشخص شده است که متهم با هولوگرام های جعلی و بدون عبور از مبادی قانونی، نسبت به عرضه گوشی های موبایل وارداتی در تهران اقدام می کرده است. در این پرونده یک متهم بازداشت شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :