آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188206
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1395 10:24
تعداد بازدید : 863

با فروش 9900 میلیارد تومان سهم

«آتیه داده پرداز» وارد فرابورس شد

9 درصد از سهام شرکت آتیه داده پرداز در بازار دوم معاملات بورس روز گذشته عرضه شد.

فناوران- شرکت آتیه داده پرداز نخستین شرکت فعال در حوزه پیام کوتاه است که سهام خود را در بورس عرضه می کند. هر سهم آتیه داده پرداز روز گذشته 365 تومان قیمت خورد. این در حالی است که 27 میلیون سهم معادل 9 درصد از سهام شرکت آتیه داده پرداز در بازار دوم معاملات بورس عرضه شد. نکته جالب اینکه با حضور این شرکت در بورس، یک گروه جدید با عنوان «اطلاعات و ارتباطات» به صنایع بورسی افزوده شده است.
شرکت آتیه داده پرداز برای سال مالی 95 مبلغ 708 ریال سود پیش بینی کرده که از این میزان در دوره سه ماهه منتهی به خردادماه جاری مبلغ 246 ریال معادل 35 درصد را پوشش داده است.
مالکیت 7 درصدی شرکت رساسامان آریا و حضور حداکثری اشخاص حقیقی در ترکیب سهامداری از دیگر نکات قابل توجه این شرکت است که براساس اعلام مدیر مالی «اپرداز» قرار است بازارگردانی سهام این شرکت بعد از عرضه اولیه از سوی شرکت رساسامان آریا انجام شود.
فعالیت اصلی شرکت آتیه داده پرداز فراهم سازی بستر ارسال و دریافت پیام کوتاه بوده و این مجموعه نخستین و پرترافیک ترین ارایه دهنده بستر ارسال و دریافت پیام کوتاه در کشور است.
 آتیه داده پرداز، یک شرکت دانش بنیان
مدیرعامل شرکت آتیه داده پرداز درباره این شرکت گفت: آتیه داده پرداز سال 94 به عنوان یک شرکت دانش بنیان ثبت شده و با ارایه بستر اختصاصی ارسال و دریافت پیام کوتاه به بیش از 20 بانک و موسسه اعتباری و ارایه خدمات نوین در حوزه پیام کوتاه به بیش از 700 مشتری حقوقی، به عنوان نخستین و پرترافیک ترین ارایه دهنده این خدمات در کشور شناخته می شود.
امیر جلیلوند با بیان اینکه شرکت آتیه داده پرداز راهکارها و خدمات نوین خاص منظوره در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات ارایه می دهد، ادامه داد: محصول و خدمات شرکت مرتبط با فراهم سازی بستر ارسال و دریافت پیام کوتاه، ارایه راهکارهای مبتنی بر پیام رسانی از طریق اینترنت همراه و ارایه راهکار در حوزه بانکداری الکترونیکی است.
وی درخصوص چشم انداز فعالیت های شرکت نیز توضیح داد: برنامه ریزی های ما در شرکت بر این اساس صورت گرفته تا در آینده به پرترافیک ترین ارایه دهنده خدمات مبنتی بر ارسال پیام کوتاه به بانک ها، شرکت های بزرگ و سازمان های مهم و استراتژیک در کشور تبدیل شویم و با پشتوانه مالی مناسب و دانش فنی بالا و ارتباط خوب با مشتریان، محصولات و خدمات پشتیبانی خود را با کیفیتی متمایز به مصرف کنندگان ارایه دهیم.
جلیلوند با بیان جایگاه آتیه داده پرداز در صنعت پیام کوتاه کشور گفت: این شرکت 41 درصد از سهم بازار پیام کوتاه کشور را در اختیار گرفته و سایر شرکت های فعال در این بخش در مجموع سهم 59 درصدی دارند.
مدیرعامل شرکت آتیه داده پرداز در ادامه به مهم ترین پروژه های سه سال اخیر شرکت پرداخت و گفت: اپلیکیشن های مبتنی بر ارسال پیام از طریق اینترنت همراه، همراه بانک و بانکداری الکترونیکی مانند اپلیکیشن برنامه 90، ارایه سامانه چابک به بانک های انصار، آینده و شهر، همراه بانک کارآفرین، همراه کارت بانک آینده، آتیه پرداخت و... مهم ترین پروژه های سه سال اخیر شرکت محسوب می شوند.
وی همچنین درخصوص دلایل ورود شرکت به فرابورس ایران نیز توضیح داد: رشد و توسعه شرکت و برند، شفاف سازی اطلاعات مالی، تقسیم منافع شرکت با مردم، ورود به بازارهای بزرگ تر، اطلاع رسانی هماهنگ و عادلانه به سرمایه گذاران بالقوه و بالفعل و معرفی شرکت به طیف وسیعی از اقشار جامعه ازجمله مهم ترین دلایل ما برای ورود به بازار فرابورس است.
مدیرعامل آتیه داده پرداز به روند روبه رشد ارسال پیام کوتاه این شرکت پرداخت و گفت: درحالی که در طول سه سال گذشته به دلیل ظهور و گسترش شبکه های اجتماعی با کاهش ارسال پیام کوتاه از سوی کاربران در سطح کشور مواجه بوده ایم، اما به دلیل هدفمند بودن سیستم ارسال پیام کوتاه در شرکت آتیه داده پرداز و تدوین استراتژی های موثر به ویژه با محوریت خدمات بانکی توانسته ایم روند رو به رشد خود را حفظ کنیم و پیش بینی کرده ایم برای سال 95 نیز رشد 10 درصدی در ارسال پیام کوتاه را شاهد باشیم.
 برنامه های آتی شرکت
جلیلوند همچنین سیر سرمایه شرکت را از سال تاسیس آن صعودی دانست و گفت: سرمایه شرکت سال 84 مبلغ یک میلیارد ریال بود که در سال 94 این رقم به 300 میلیارد ریال رسیده است.
به گفته وی سود خالص هر سهم نیز درحالی که برای سال گذشته رقم 818 ریال بوده، برای سال 95 به میزان 708 ریال پیش بینی شده که از این میزان حدود 35 درصد را در سه ماه نخست سال پوشش دادیم. جلیلوند درخصوص برنامه های آتی شرکت نیز توضیح داد: حرکت به سمت مدل های کسب وکارهای مبتنی بر اینترنت همراه و گسترش سبد محصولات نرم افزاری بانکی به منظور کاهش وابستگی به درآمد حاصل از پیام کوتاه، تولید محصولات جدید قابل ارایه در سایر کشورها با استفاده از فضای به وجودآمده در پسابرجام در حوزه بانکداری الکترونیکی، کسب درآمد از محل زیرساخت های سخت افزاری با تمرکز بر ارایه خدمات استاندارد، متمایز و باکیفیت پشتیبانی به مشتریان به ویژه بانک ها ازجمله برنامه های آتی شرکت است که برای رسیدن به این چشم انداز، برنامه ریزی ها و تلاش های زیادی در حال انجام است.
 عرضه 9900 میلیاردی
با توجه به قیمت 365 تومانی هر سهم شرکت آتیه داده پرداز و عرضه 9 درصدی سهام این شرکت، روز گذشته این شرکت 27 میلیون سهم خود را به قیمت 9 میلیارد و 855 میلیون تومان فروخت.
به رسم عرضه های اولیه نیز کاربران آنلاین اقبال زیادی به این سهم نشان داده و در عرض یک دقیقه تمام سهم عرضه شده به این کاربران فروش رفت. اما باید دید اقبال بازار به این سهم و پس از عرضه آن در بازار چگونه خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :