آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188119
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1395 10:55
تعداد بازدید : 684

توسعه کشور در گروی همگرایی فناوری‎های نوین است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: توسعه و پیشرفت کشور در گروی همگرایی فناوری‎های نوین و بر مبنای همکاری ارگان‎ها، محققان و پژوهشگران و شرکت هاست که در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز به عنوان مدلی موفق، فضای مناسب این همگرایی ایجاد شده است.

فناوران- سورنا ستاری افزود: در این راستا ستادهای گوناگون توسعه فناوری معاونت علمی ضمن کمک به توسعه طرح‎های فناورانه حوزه‎های گوناگون، فناوری حمایت از تحقیقات مرز دانش را در دستور کار خود قرارداده اند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین به ضرورت توجه به همگرایی فناوری های پیشرفته برای توسعه و پیشرفت کشور تاکید کرد و افزود: همگرایی فناوری در تمامی کشورهای پیشرفته مورد توجه جدی قرار گرفته است و فعالان حوزه های متفاوت در بستر همگرایی و همکاری با دیگر حوزه های علمی و فناوری، توسعه علمی و فناوری را رقم می زنند.
ستاری لزوم سرمایه‎گذاری کلان کشور در آموزش، تحقیقات مرز دانش و حمایت از توسعه فناوری‎های همگرا را اجتناب‎ناپذیر دانست و افزود: با توجه به پیشرفت دیگر کشورها در حوزه علوم نانو، زیستی، اطلاعاتی، شناختی و اجتماعی NBICS، نیازمند سرمایه‎گذاری کلان و فعالیت جدی در این حوزه هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :