آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188118
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1395 10:54
تعداد بازدید : 781

در مهرماه انجام می‎شود

آغاز ثبت نام مشمولان مرحله هفتم اجرای نظام مالیات بر ارزش افزوده

به گفته معاون سازمان امور مالیاتی فراخوان ثبت نام تمام اشخاص حقوقی فعال در زمینه عرضه کالا و ارایه خدمات مشمول مالیات بر ارزش افزوده، در نظام مالیات بر ارزش افزوده و اجرای این قانون از ابتدای مهرماه منتشر می شود.

فناوران- علیرضا طاری بخش گفت: تمام اشخاص حقوقی فعال با هر حجم از فروش یا درآمد از محل عرضه کالا و ارایه خدمات مشمول که به موجب فراخوان‎های قبلی تاکنون برای اجرای قانون فراخوان نشده اند، طی این مرحله مکلف به ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده از هم اکنون و اجرای این قانون از ابتدای مهرماه سال جاری هستند.
وی با بیان اینکه براساس اختیارات حاصل از مقررات ماده «۱۸» قانون مالیات بر ارزش افزوده، فعالان اقتصادی عرضه کننده کالا و ارایه دهنده خدمات مشمول مرحله هفتم ثبت نام نظام مالیات بر ارزش افزوده به منظور آموزش و اجرای مقررات موضوع این قانون فراخوان شده اند، گفت: اشخاص حقوقی که بعد از تاریخ اجرای فراخوان نیز ایجاد، تاسیس و به ثبت می رسند یا شروع به انجام فعالیت می کنند، در صورت فعالیت با هر حجم از فروش یا درآمد حاصل از کالا و خدمت، از نخستین دوره مالیاتی بعد از شروع فعالیت مشمول اجرای این قانون هستند.
وی افزود: فعالان اقتصادی که واجد شرایط مراحل اول تا ششم ثبت نام و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده بوده اند، حتی در صورت انطباق با شرایط مشمولیت مرحله هفتم ثبت نام این نظام مالیاتی جزو مودیان مشمول مراحل قبلی ثبت نام و اجرای قانون محسوب می‎شوند و از تاریخ شمول فراخوان مربوط مکلف به اجرای مقررات خواهند بود.
طاری بخش درخصوص زمان اجرای قانون توسط گروه هفتم مشمولان فراخوان‎شده گفت: اشخاص حقوقی مشمول این فراخوان از تاریخ اول مهرماه سال جاری، مکلف به اجرای تمام تکالیف مقرر در قانون ازجمله وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران، ارایه اظهارنامه و واریز مالیات و عوارض بر ارزش افزوده به حساب های تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور است.
وی ادامه داد: فعالان اقتصادی فراخوان شده از امروز می توانند با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به نشانی
 WWW.EVAT.IR به ثبت نام در این نظام مالیاتی اقدام کنند تا مقدمات لازم ازجمله آموزش و... جهت اجرای قانون فراهم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :