آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188117
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1395 10:53
تعداد بازدید : 762

تمدید فراخوان ‎ دایرکتوری صندوق‎های مکانیزه فروش

سازمان نظام صنفی رایانه ای با هدف ایجاد فرصت برابر در سراسر کشور، سمینار نیم‎روزه آشنایی با مستندات و الزامات نرم افزاری، سخت افزاری و تجهیزات جانبی صندوق های مکانیزه فروش را برگزار می کند، در همین راستا فراخوان ارسال مدارک جهت حضور در سمینار و ثبت اطلاعات در دایرکتوری تجاری تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه، 13 مرداد ماه تمدید شد.

فناوران- فعالان حوزه تولید و عرضه صندوق های مکانیزه فروش می توانند جهت آشنایی با الزامات نرم افزاری، سخت افزاری و تجهیزات جانبی پایانه های مکانیزه فروشگاهی در این سمینار نیم روزه که توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای در سراسر کشور برگزار خواهد شد، حضور یابند و از آخرین مستندات قانونی و شرایط حضور در این بازار مطلع شوند.
در ماده 121 قانون برنامه پنجم توسعه، دستورالعمل ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم و ماده 19 قانون مالیات ارزش بر افزوده و ماده 71 قانون نظام صنفی به تجهیز واحدهای صنفی به صندوق های مکانیزه فروش تاکید شده است. 
طبق این قوانین صاحبان مشاغل مکلف به استفاده از سامانه صندوق مکانیزه‎فروشی هستند که مجهز به سیستم نرم افزار فروشگاهی و صدور فاکتور الکترونیکی طبق دستورالعمل موضوع ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده و ماده 169 قانون مالیات مستقیم باشد. در بهمن‎ماه سال گذشته نیز هیات دولت لایحه ای با جزییات بیشتر مانند نحوه استفاده، نگهداری، نظارت بر صندوق مکانیزه فروش، چهارچوب ها و استانداردهای آن به تصویب رساند. 
در همین راستا پیش نویس مستندات سخت افزاری، نرم افزاری و تجهیزات جانبی صندوق های مکانیزه فروش در تعامل با سازمان امور مالیاتی تهیه شده و سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با هدف شفاف سازی و ایجاد فرصت برابر برای تمامی فعالان حوزه صندوق های مکانیزه فروش اقدام به برگزاری سمینار نیم روزه جهت آشنایی با این استانداردها را کرده است.
همین طور اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور که در حوزه صندوق های مکانیزه فروش فعالیت می کنند، ضمن اعلام آمادگی جهت حضور در این سمینار نیم روزه مدارک خود را تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه، 13 مرداد‎ماه به نشانی الکترونیکی سازمان  info@irannsr.org ارسال کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :