آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187954
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1395 11:6
تعداد بازدید : 859

اتفاقات خوب هم در فضای مجازی می افتد

علی اصلان شهلا- اگر عده کمی از ما ایرانی ها در شبکه های اجتماعی فقط بلدیم با توهین کردن خودنمایی کرده و اسم مان را در دنیا سر زبان ها بیندازیم، اما عده بیشترمان استفاده های بهتری از شبکه های اجتماعی می کنیم و در زندگی هم وطنان مان تاثیرگذاریم.

1- نمونه نخست اتفاق خوبی که در شبکه های اجتماعی در هفته گذشته روی داد، اعتراض به لباس های طراحی شده برای کاروان تیم المپیک ایران بود. اعتراض به طرح این لباس ها آنقدر در شبکه های اجتماعی بالا گرفت که کمیته ملی المپیک مجبور شد قبل از آنکه در مراسم رژه افتتاحیه این رویداد بزرگ سوژه عام و خاص شویم، این طرح را پس بگیرد. نکته بامزه تر هم نحوه انتخاب طرح جدید بود. چند طراح لباس، طرح های مختلفی را در شبکه اینترنت پخش کردند، اما آنکه بیشتر پذیرفتنی بود، بیشتر هم دست به دست گشت و همین موضوع کمیته ملی المپیک را ناچار کرد با طراح آن لباس ها پای میز مذاکره بنشیند.
2- اتفاق خوب دوم درباره ندا شهسواری افتاد. او با کمک مربی خود، سیما لیموچی در رشته تنیس روی میز برای بار دوم به المپیک رفت، اما فدراسیون تصمیم گرفت این بازیکن بدون مربی اش به مسابقه برود. سرعت و حجم اعتراض به این ماجرا آنقدر قابل توجه بود که با مساعدت حسن روحانی رییس جمهور، لیموچی هم عازم برزیل شد.
3- اتفاق جالب توجه دیگر مقابله مردم با افرادی بود که در فضای مجازی به صفحات افراد معروف ایرانی و خارجی حمله کرده و معمولا الفاظ رکیکی را در این صفحات، کامنت می کردند. موضوعی که آخرین‎بار پس از مصدومیت کریستین رونالدو و حمله برخی ایرانی ها به صفحه پایت بازیکن فرانسوی که تکل وی باعث مصدومیت رونالدو شده بود، باعث آبروریزی جهانی شد. در این پویش مردمی، افراد از یکدیگر خواستند هر کسی را که فحش می دهد، بلاک کرده تا خودمان برای از بین بردن این عادت بد آستین ها را بالا زده که شاید به این صورت این عادت زشت از سر عده ای بیفتد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :