آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187936
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1395 10:37
تعداد بازدید : 627

قوه قضاییه در شبکه های اجتماعی تولید محتوا می کند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت : شبکه های اجتماعی بسیار قوی و با سرعت در کشور ایجاد شده است و باید این شبکه ها را به مردم معرفی کرد.

مهر- محمد باقر الفت با بیان اقدامات این معاونت برای پیشگیری از آسیب های فضای مجازی افزود: کمیته پیشگیری از آسیب های فضای سایبر در این معاونت فعالیت دارد.
وی با بیان اینکه در بحث پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی نیازمند فعالیت های تخصصی بسیار جدی تری هستیم، گفت : ورود ما در فضای مجازی و درواقع کنترل، رصد و پایش این گونه فضاها به راحتی اقداماتی که در فضای حقیقی صورت می گیرد، نیست و شاید بزرگ ترین علت کندی حرکت پیشگیرانه در این زمینه این است که قسمت اعظمی از این فضاها به خارج از کشور مرتبط است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: ما به این نتیجه رسیدیم که باید مردم را از نظر فرهنگی و اعتقادی مجاب کنیم تا از شبکه ها و سایت هایی استفاده کنند که سرور آن در داخل کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: شبکه های بسیار قوی، دارای اطلاعات خوب و با سرعت در کشور ایجاد شده و تلاش معاونت اجتماعی قوه قضاییه بر این است که این شبکه های داخلی را به طرق مختلف به مردم معرفی کند تا انصرافی در اذهان مردم برای استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی ایجاد شود.
الفت گفت: اگر این اتفاق بیفتد و رویکرد مردم به سمت شبکه های اجتماعی داخلی باشد، هم جلوی آسیب ها را گرفته و هم از وقوع جرایم در این فضا پیشگیری کرده ایم. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه افزود: تا زمانی که این شبکه جهانی خارج از دسترس ما فعالیت می کنند و مردم به سمت استفاده از آن رغبت دارند، بحث پیشگیری در این فضا موفق نخواهد بود، اما این معاونت،  افراد و گروه هایی را آماده می کند تا آن ها بتوانند بارگذاری های لازم را در این شبکه ها انجام دهند و فضاهای این شبکه ها را نیز از اطلاعات خودمان پر می کنیم که آسیب رسانی آن کمتر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :