آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187828
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1395 11:21
تعداد بازدید : 927

رییس صندوق صنایع الکترونیک:

نرخ سود تسهیلات صنایع الکترونیک کاهش یافت

رییس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک گفت: دولت در حال تدوین پیوست های فناوری برای قراردادهای بین المللی است تا در این همکاری ها، انتقال دانش فنی به شکل کامل به کشور صورت گیرد.


فناوران- علی وحدت گفت: سال گذشته بیش از 1500 میلیارد ریال در قالب 200 طرح، تقاضای مصوب برای دریافت تسهیلات از صندوق داشتیم که حدود هزار میلیارد ریال از این رقم به متقاضیان پرداخت شد.
وی ادامه داد: در زمینه صدور ضمانت نامه نیز بیش از 400 میلیارد ریال مصوبه داشتیم که تا پایان سال 94 بیش از 265 میلیارد ریال از این ضمانت نامه ها صادر شد.
وی با بیان اینکه عملکرد صندوق حمایت از صنایع الکترونیک در پرداخت تسهیلات و صدور ضمانت نامه در سال 94، 50 درصد بیشتر از عملکرد 16 ساله این صندوق است، گفت: تا کنون 3 هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده که هزار میلیارد ریال آن به سال 94 اختصاص دارد و از 1200 طرح نیز حمایت شده است.
وحدت درخصوص سهم پایین صنایع الکترونیک از صنعت کشور که رقمی حدود 3 درصد است، گفت: اگر توجه بیشتری به صنایع الکترونیک شود، ارزش افزوده این صنعت بسیار بالاتر از بخش های دیگر خواهد بود.
وی با بیان اینکه رویکرد صندوق حمایت از صنایع الکترونیک برای حمایت از صنایع پیشرفته و دانش بنیان، حمایت های به شکل تسهیلات است، گفت: در دنیا ثابت شده که بهترین روش برای توسعه این صنایع، سرمایه گذاری ریسک پذیر است.
وی گفت: بر این اساس، رویه تامین مالی در صندوق تدوین شده و به تصویب مراجع مربوطه رسیده که طی 6 ماه دوم سال اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه یکی از روش های تامین مالی به شکل سرمایه گذاری ریسک پذیر، روش ورود مستقیم سرمایه گذار است، گفت: ما از شرکت های سرمایه گذار ریسک پذیر به شکل غیرمستقیم حمایت می کنیم و منابع مالی را در اختیار شرکت های واسط قرار می دهیم تا باعث تقویت و تحرک صنایع پیشرفته و دانش بنیان شود.
رییس صندوق صنایع الکترونیک درباره برگزاری اجلاس فعالان صنایع الکترونیک در 19 مرداد ماه در تهران گفت: سازوکارهای حمایت غیرمستقیم از صنایع دانش بنیان و همچنین لزوم نفوذ فناوری پیشرفته در بنگاه های بزرگ و نقش آن در توسعه شرکت های کوچک، از جمله محورهای مورد توجه در نشست های تخصصی این اجلاس است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :