آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187824
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1395 11:17
تعداد بازدید : 1070

واعظی در سفر روسیه پیگیر یاندکس می شود؟

محمود واعظی صبح دیروز در راس هیاتی به منظور شرکت در نشست مشترک تجاری ایران و روسیه و دیدار با وزیر ارتباطات روسیه و سایر مقامات ارشد فدراسیون روسیه به آن کشور سفر کرد.


فناوران- واعظی در این سفر ضمن دیدار با وزیر ارتباطات روسیه و مذاکره جهت توسعه همکاری در بخش ICT و بازدید از شرکت ها و توانمندی های روسیه مصوبات کمیسیون اقتصادی مشترک را نیز  پیگیری می کند.
از دیگر اهداف این سفر، تسهیل مراودات بازرگانی تجار دو کشور به ویژه فعال سازی بخش خصوصی است که با ورود وزیر ارتباطات به آستراخان و سپس مسکو دنبال می شود.
دیدار و گفت وگو با وزرای اقتصاد، انرژی و معاون نخست وزیر روسیه و وزیر تجارت اوراسیا درباره گسترش همکاری ها از دیگر برنامه های وزیر ارتباطات در این سفر در راستای توسعه هرچه بیش تر روابط دوجانبه به شمار می رود.
در نخستين برنامه اين سفر، واعظي با الكساندر ژيليكين، استاندار استراخان و ديگر مقام هاي اقتصادي اين استان درباره گسترش همكاري هاي بين استاني كه نقش مهمي در افزايش ارزش روابط بازرگاني و مبادلاتي دو كشور دارد، مذاكره مي كند.
بنابر اعلام بخش رسانه اي سفارت ايران در روسيه، ديدار با نيكلاي نيكيفروف وزير ارتباطات و رسانه هاي جمعي، دنيس مانتوروف وزير صنعت تجارت و مذاكرات با الكساندر نوواك وزير انرژي روسيه همتاي واعظي به عنوان رييس روسي كميسيون دائمي همكاري هاي اقتصادي دو كشور نيز از ديگر برنامه هاي مذاكرات وزير ارتباطات براي توسعه هرچه بيشتر روابط دوجانبه به شمار مي رود. بازديد از چند مركز صنعتي و فناوري ازجمله حوزه هاي ارتباطات، گازي و انرژي، رايانه اي و اطلاعات و نشست با مديران اين واحدها نيز از ديگر برنامه هاي سفر چهار روزه هيات ايراني در سفر به آستاراخان و مسكو اعلام شده است. در ملاقات پیشین وزیر ارتباطات ایران و روسیه، بر سر گشایش دفتر موتور جست وجوی یاندکس در ایران توافق شده بود که در عمل هیچ اتفاقی نیفتاد. باید منتظر ماند و دید آیا وزیر ارتباطات در خصوص این جستجوگر و طرح های مرتبط با حوزه ICT دستاورد مشخصی خواهد داشت، یا همچنان بر توسعه همکاری های فیمابین تاکید خواهد شد؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :