آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187815
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1395 11:7
تعداد بازدید : 688

نخستین سقوط جهانی برای فروش ساعت های هوشمند

آخرین گزارش مرکز تحقیقاتی IDC برای فروش ساعت های مچی هوشمند در دومین فصل از سال 2016 میلادی نشان داد این بازار که بخش اعظم آن در دستان اپل است، شرایط خوبی را دنبال نمی کند.

موبنا– مرکز تحقیقاتی IDC اعلام کرد فروش جهانی ساعت های مچی هوشمند در فصل دوم سال جاری میلادی کاهش ۳۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.
بخش اعظم این سقوط به کاهش محبوبیت ساعت هوشمند Apple Watch مربوط می شد و این مرکز تحقیقاتی گزارش داد در دوره زمانی یادشده در مجموع 1/6 میلیون دستگاه ساعت هوشمند اپل فروخته شده است که این رقم از 3/6 میلیون ساعت اپل که در مدت مشابه سال قبل از آن فروخته شده بود، کمتر است. در کل بین ماه های آپریل تا ژوئن ۲۰۱۶، حدود 3/5 میلیون دستگاه ساعت مچی هوشمند در سراسر جهان فروخته شد که این رقم نسبت به 5/1 میلیون دستگاه فروخته شده در دوره زمانی مشابه سال قبل از آن کمتر است.
اگرچه اپل همچنان بزرگ ترین تولیدکننده ساعت های مچی هوشمند در بازار جهانی محسوب می شود، ولی به گفته مرکزی IDC یکی از پنج شرکت برتری بوده است که کاهش فروش این محصولات در فصل مذکور را تجربه کرد. دیگر شرکت هایی که در این دوره زمانی با کاهش فروش ساعت های هوشمند مواجه شدند شامل سامسونگ، لنوو، ال جی و گارمین می شوند. شرکت اپل که پیش تر صاحب ۷۲ درصد بازار جهانی ساعت های مچی هوشمند بود، هم اکنون ۴۷ درصد این بازار را در اختیار دارد و سامسونگ با تصاحب ۱۶ درصد در رتبه دوم این لیست ایستاده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :