آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187807
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1395 10:56
تعداد بازدید : 1016

در نشست خبری مدیرکل مشتریان بین‎الملل سبیت اعلام شد

درهای سبیت روی شرکت های ایرانی باز است

چند روزی است که مدیرکل مشتریان بین‎الملل نمایشگاه سبیت آلمان به ایران آمده تا از نزدیک با مسوولان تشکل‎های فناوری اطلاعات و مدیران شرکت‎های فعال در این حوزه دیدار کند و درخصوص برپایی پاویون ایران در سبیت به مذاکره بپردازد.

فخری زارع
در این راستا، خانم لوبن اوایل این هفته در حاشیه برگزاری همایش معرفی پتانسیل‎های سرمایه‎گذاری صنعت ICT، جلسه‎ای با روسای کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران داشت که گویا در این جلسه به تفاهماتی درباره برپایی پاویون ایران در سبیت دست یافتند.
از سوی دیگر، مسوولان سازمان نظام صنفی رایانه‎ای نیز که از چند ماه پیش پیگیر برپایی پاویون ایران در نمایشگاه سبیت  بودند، طی روزهای گذشته در این خصوص جلساتی با مارتینا لوبن، مدیر مشتریان بین‎الملل نمایشگاه سبیت آلمان و نارینه آزلبار، مدیرعامل شرکت فوژان راهبران نامی برگزار کردند.در همین رابطه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای صبح روز گذشته، سمینار معرفی برنامه‎ها و دستاوردهای نمایشگاه سبیت را با حضور بیش از 50 نفر از مدیران ارشد شرکت های فناوری اطلاعات در محل نصر تهران برگزار کرد. 
در این سمینار مدیران شرکت ها، دغدغه‎ها و مشکلات حضور در این نمایشگاه را مطرح کردند که در همین راستا مدیر مشتریان بین‎الملل نمایشگاه سبیت قول داد تا با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‎ای از این پس ارتباط قدرتمند و منسجم تری با شرکت‎های ایرانی برقرار شود.
پس از برگزاری سمینار، مدیرکل مشتریان بین‎الملل نمایشگاه سبیت آلمان و مدیرعامل شرکت فوژان راهبران نامی به همراه مسوول کمیسیون نمایشگاه های داخلی و بین‎الملل سازمان نظام صنفی رایانه‎ای و دبیر نظام صنفی رایانه‎ای تهران در نشستی خبری حاضر شدند و به سوالات خبرنگاران درخصوص نمایشگاه سبیت پاسخ دادند.
 درهای سبیت روی شرکت‎های ICT باز است
یکی از موضوعات مهمی که درخصوص برپایی پاویون ایران در نمایشگاه سبیت مورد سوال بود، تفاهم شرکت فوژان راهبران نامی با کمیسیون ICT اتاق بازرگانی و سازمان نظام صنفی رایانه‎ای برای برپایی پاویون ایران در سبیت بود که حاضران در جلسه توضیحاتی را در این خصوص ارایه کردند.
نارینه آزلبار، مدیرعامل شرکت فوژان راهبران نامی و نماینده نمایشگاه های کلن و هانوفر در پاسخ به سوال فناوران دررابطه با اینکه چه تشکلی درنهایت مسوول پاویون ایران در سبیت آلمان خواهد بود، گفت: ما با کمیسیون ICT و سازمان نظام صنفی رایانه‎ای  مذاکراتی را انجام داده ایم اما  هیچ تفاهم نامه ای امضا نکرده ایم.
وی با بیان اینکه درهای سبیت به روی شرکت های ایرانی باز است، افزود: شرکت های ICT ایران محدودیتی برای حضور در سبیت ندارند و هم به صورت جداگانه و هم در قالب پاویون زیر نظر هر تشکلی می توانند شرکت کنند.
نارینه آزلبار اضافه کرد: هدفمان به عنوان نماینده سبیت این است حضور شرکت های فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه سبیت متداول باشد و این حضور برایشان دستاورد زیادی به همراه داشته باشد.در همین رابطه باقر بحری، نایب رییس و مسوول کمیسیون نمایشگاه های داخلی و بین‎الملل سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور نیز گفت: هر گروهی بتواند در جهت آبرو و اهداف صنعت فناوری اطلاعات کشور گام بردارد، دستش را می بوسیم.
 پاویونی درخور شرکت های ایرانی برگزار کنیم
آزلبار در ادامه با بیان اینکه پاویون ایران باید در شان شرکت های ICT گفت: امیدواریم که امسال پاویون منسجمی شکل گیرد و شرکت های خوبی با دستاوردهای زیاد در نمایشگاه حاضر شوند.
باقر بحری نیز گفت: تلاش مان این است که به حضور شرکت ها در نمایشگاه مرکزیت دهیم تا پاویون خالی از شرکت ها برپا نشود. این موضوع به اعتبار ایران لطمه خواهد زد.
وی ادامه داد: به زودی سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استانداردهایی برای حضور شرکت‎های فناوری اطلاعات در نمایشگاه های بین‎المللی تدوین خواهد کرد.
 برنامه‎ای برای برگزاری سبیت در ایران نداریم
مارتینا لوبن در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا سبیت برنامه ای دارد که نمایشگاهی در داخل ایران برگزار کند، گفت: سبیت اکنون در کشورهای مختلفی برگزار می شود اما هنوز برنامه ای برای برگزاری این نمایشگاه در ایران نداریم.وی افزود: شاید در سال های آینده این امکان وجود داشته باشد. 
لوبن همچنین درباره دیدار خود با شرکت های ICT ایرانی گفت: در این چند روز که با صنعت فناوری اطلاعات ایران آشنا شدم، متوجه این موضوع شدم که شرکت های روبه رشد بسیاری در ایران وجود دارد  و با توجه به اینکه ایران اکنون زیر ذره بین دنیاست، دست اندرکاران باید تصمیماتی اتخاذ کنند که به تصویر بین المللی ایران لطمه وارد نشود.
 3 هزار غرفه گذار از 70 کشور به سبیت می آیند
مدیرکل مشتریان بین‎الملل نمایشگاه سبیت آلمان در ادامه این نشست توضیحاتی درخصوص نمایشگاه سبیت ارایه کرد و گفت: 3 هزار غرفه‎گذار از 70 کشور جهان در سبیت حضور و مشارکت دارند و 33 درصد بازدیدکنندگان از 100 ملیت مختلف هستند.
لوبن افزود: علاوه بر شرکت های مطرح و بزرگی که در سبیت حضور دارند، بخشی را برای استارت آپ ها در نظر گرفته ایم که شرکت‎های نوپا دستاوردهای شان را به نمایش می گذارند و در کنار بازدیدکنندگان زیاد همواره خبرهای خوبی نیز به همراه دارد.وی با بیان اینکه بازدیدکنندگان نمایشگاه سبیت تخصصی هستند و بازدیدکنندگان عام اجازه ورود به نمایشگاه را ندارند، گفت: تمام افرادی که به نوعی در زنجیره کسب و کار فناوری اطلاعات هستند، می توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.
لوبن افزود: در نمایشگاه سبیت سمینارها نیز نقش مهمی دارند به همین دلیل اتحادیه اروپا سمینار دیجیتال را همزمان با سبیت برگزار می کند.
وی گفت: همیشه سبیت با تمرکز بر موضوعی خاص برگزار شده و امسال نیز قرار است تمرکز بر اقتصاد دیجیتال باشد. به گفته وی غرفه گذاران در سبیت ترغیب می شوند تا درخصوص موضوعی که مدنظر است ویترین های شان را تدارک ببینند.
مدیرکل مشتریان بین‎الملل نمایشگاه سبیت آلمان در پایان گفت: مشارکت کنندگان نمایشگاه سبیت براساس نوع کالای ارایه شده دسته بندی می‎شوند تا بازدیدکننده دچار سردرگمی نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :