آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187713
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395 11:10
تعداد بازدید : 882

در اجلاس سراسری روسای اتحادیه اتاق اصناف تهران درخواست شد:

ادغام فوری اتحادیه‎های صنفی همگن پس از 12 سال تعلل

رییس اتاق اصناف در اجلاس اصناف با موضوع ادغام اتحادیه های صنفی همگن گفت: بحث اساسی در رابطه با ادغام اتحادیه‎های همگن این است که باید این اقدام کارشناسانه انجام شود. ما اتحادیه های صنفی را بازوی کار خود می دانیم اما باید فرآیندی درست را در زمینه اجرای مصوبه ادغام اتحادیه های صنفی مدنظر قرار دهیم و بدانیم که این اتفاق موضوعی زمان بر است.

فناوران- علی فاضلی دیروز در اجلاس روسای اتحادیه های صنفی تهران با بیان اینکه اصناف به هیچ عنوان با مصوبه تجمیع اتحادیه ها مخالف نیستند، گفت: اما معتقدیم که این کار باید آرام و همراه با کار کارشناسی صورت بگیرد. 
وی با بیان اینکه طرح ادغام اتحادیه های صنفی 12 سال قبل باید به اجرا درمی آمد، افزود: در اجرای آن با اشکال عمده در مباحث قانونی مواجه هستیم. 
وی با بیان اینکه ادغام اتحادیه ها دارای فوایدی برای مصرف کننده و بنگاه های اقتصادی است، گفت: با اجرای این مصوبه دست برخی سوء استفاده کنندگان در صنوف مختلف در بحث های بازرسی و غیره کوتاه می شود و یک بنگاه واحد زیر نظر یک تشکیلات واحد قرار می گیرد.  
وی افزود: 137 اتحادیه به عنوان بازوی کارشناسی و پل ارتباطی مردم و دولت به بهترین وجه ممکن عمل کرده اند. اتحادیه های صنفی موازی بدون درنگ باید ادغام شوند. 

 اصناف فدیه دولت روحانی شده‎اند
رییس اتاق اصناف ایران با بیان اهمیت اصناف گفت: باید بدانید که ساختار بازرسی اصناف کشور تقویت نشده و حتی پول هایی که باید به ما تعلق می گرفته بازگردانده نشده است. علاوه براین با توجه به اصول حاکم در بازار همه در تنگنا قرار گرفته اند و ما تاکید می کنیم که باید در بحث اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان در حوزه تولید سرفصلی مجزا برای اصناف در نظر گرفته شود.
رییس اتاق اصناف با بیان اینکه رکود حاکم بر بازار همه را در تنگنا قرار داده است، گفت: اما اصناف در این شرایط خم به ابرو نیاورده اند و در کنار دولت بوده‎اند. فاضلی گفت: من بارها با قاطعیت گفته ام، اصناف فدیه دولت روحانی شده اند، اما آنها چقدر درجهت حمایت ما قدم برداشته اند؟

 ادغام اتحادیه‎های همگن بی‎درنگ انجام شود
قایم مقام بازرگانی وزیر صنعت نیز در ادامه در اجلاس سراسری روسای اتحادیه اتاق اصناف تهران با بیان اینکه ادغام اتحادیه های صنفی موازی بدون باید درنگ انجام شود، گفت: درحال حاضر واحدهای صنفی از دخالت چند اتحادیه در امور آنها برای فروش یک کالا گلایه مند هستند. 
مجتبی خسروتاج اظهار کرد: درحال حاضر واحدهای صنفی به ما مراجعه می کنند و می گویند که چند اتحادیه در کار آنها دخالت می کنند و برای فروش یک کالا وجود چند اتحادیه موازی کار درستی نیست. 
وی افزود: ادغام اتحادیه ها بدون درنگ باید صورت گیرد و در صورتی که روسای اتحادیه ها به دنبال خدمت به مردم هستند، باید به این مهم تمکین کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :