آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187712
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395 11:9
تعداد بازدید : 662

معرفی محبوب‌ترین کمپانی‌های فناورانه جهان

صدرنشینی اپل و اوت شدن گوگل

هر سال موسسه FutureBrand با انتشار نظرسنجی اسا می 100 کمپانی محبوب را به پرسش گذاشته و نتیجه بررسی های خود را منتشر می کند.

خبرآنلاین- هر سال در این نظرسنجی برند گوگل رتبه خوبی کسب کرده و به عنوان یکی از محبوب ترین برندها در جهان فناوری اطلاعات معرفی می شد. اما امسال برخلاف گذشته، اپل شماره یک این فهرست شد. البته دلیل این اتفاق نمی تواند تنفر کاربران از گوگل باشد، بلکه براساس گزارش های منتشرشده، از لحاظ فنی برند گوگل جای خود را بعد از تغییرات ساختاری به آلفابت داده و این کمپانی به عنوان پدر گوگل، برند محبوب دنیای فناوری اطلاعات را به خود اختصاص داده است. این درحالی است که سال گذشته اپل در رده دوم و در سال 2014 نیز در رده چهارم جای گرفته بود و امسال صعود آن به رتبه بالاتر یک موفقیت بزرگ برای آن به حساب می آید. مایکروسافت که امسال رده دوم را به خود اختصاص داده است نیز  سال گذشته در رده سوم قرار داشت و فیس بوک هم با 15 پله صعود به رده سوم کمپانی های فناورانه و رده ششم جدول 100 برند محبوب جهان ارتقا یافته است.
در این لیست همچنین شرکت های اینتل در رده دوازدهم، آی بی ام در رده 23، تنسنت چین در رده 24، TSMC در رده 27 (ازتایوان)، SAP در رده 38، اوراکل در رده 48، کوآلکوم در رده 65 و سیسکو در رده شصت و نهم جدول 100 برند محبوب دنیا براساس فهرست فیوچر برند قرار گرفتند.
همچنین در بخش کمپانی های مخابراتی نیز Docomo از ژاپن در رتبه 52، چاینا موبایل در رده 61، نیپون تلگراف از ژاپن در رده 64، AT&T آمریکا در رده 67، دویچه تله کام آلمان در رده 80، ورازیون آمریکا در رده 83 و وودافون از انگلیس در رده 88 قرار گرفتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :