آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187705
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395 10:46
تعداد بازدید : 914

کمیسیون ICT اتاق بازرگانی با نماینده Cebit تفاهم کردند

ایجاد پاویون ایران در نمایشگاه Cebit توسط بخش خصوصی

بر اساس تفاهم صورت گرفته میان کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران و مدیر مشتریان بین الملل نمایشگاه Cebit آلمان که برای حضور در همایش معرفی پتانسیل‎های سرمایه گذاری در صنعت ICT به ایران سفر کرده است، مقرر شد کمیسیون ICT اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پاویون جمهوری اسلا می ایران را در نمایشگاه Cebit برپا کند.

فناوران- خانم لوبن، مدیر مشتریان بین‎الملل نمایشگاه Cebit آلمان در حاشیه برگزاری رویداد 3‍روزه معرفی پتانسیل‎های سرمایه‎گذاری در صنعت ICT ایران که روز قبل به کار خود پایان داد، با اعلام این مطلب گفت: بررسی ها ی صورت گرفته از بازار ایران و همچنین ارزیابی کلی از برگزاری همایش معرفی پتانسیل ها ی سرمایه‎گذاری در صنعت ICT ایران نشان داد که شرکت ها ی بزرگ و فعالی در این کشور حضور دارند و مهندسین و افراد تحصیل کرده زیادی مدیریت این شرکت ها را به عهده دارند، همچنین سخنرانی ها ی صورت گرفته در این همایش حاکی از پتانسیل ها ی قوی ایران برای صادرات محصولات صنعت ICT 
است.
وی با بیان اینکه ایران باید قوانین مربوط به صادرات و مالیات را برای این دسته از افراد تسهیل کند، افزود: بعد از لغو تحریم‎ها، جهان منتظر ارایه ایده ها و نظرات جدیدی از طرف ایران است تا پتانسیل ها ی بازار این کشور از لحاظ صادرات و واردات بالفعل شود.
لوبن گفت: هم اکنون تعداد زیادی تشکل در حوزه IT  در ایران فعالیت می کنند که شایسته است این تشکل ها به صورت هماهنگ و براساس یک برنامه مدون بتوانند در نمایشگاه ها ی معتبری چون Cebit حضور داشته باشند تا بتوانند پتانسیل های خود را از لحاظ علمی و فنی به جهان ارایه دهند.
وی با بیان اینکه ما حاضریم به این تشکل‎ها کمک کنیم تا بتوانند وارد بازار ICT جهان شوند، گفت: این حمایت‎ها در قالب مشاوره به شرکت ها و تشکل ها برای حضور در بهترین مکان برای شناسایی فعالیت ها ی مرتبط با آن شرکت ها و ارایه آفرهای ویژه در نمایشگاه Cebit  برای مشارکت در این نمایشگاه صورت خواهد گرفت.
مدیر مشتریان بین الملل نمایشگاه Cebit آلمان افزود: در همین راستا و براساس تفاهم صورت گرفته با کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران، مقرر شد  این کمیسیون، پاویون جمهوری اسلا می ایران را در نمایشگاه Cebit برپا کند تا امکان حضور منسجم و قوی تولیدکنندگان و فعالان صنعت ICT ایران در این نمایشگاه فراهم شود.
وی ادامه داد: نمایشگاه Cebit  آلمان هرساله در ماه مارس و در شهر ها نوفر این کشور برگزار می شود و پذیرای تعداد زیادی از شرکت ها ی بین‎المللی فعال در صنعت ICT است. سالانه حدود 3000 شرکت و غرفه‎گذار بین‎المللی در این رویداد بزرگ در بخش ها ی اینترنت، امنیت شبکه، موبایل و ... حضور دارند و ما پذیرای شرکت ها برای حضور در پاویون ایران در این نمایشگاه هستیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :