آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187704
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395 10:44
تعداد بازدید : 789

ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد

اجرای عملی طرح رجیستری در شبکه 3 اپراتور کشور

براساس گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا، ایرانسل طرح رجیستری را برای 100 شماره از کارمندان خود اجرا کرده و رایتل و همراه اول در حال اجرای این طرح روی شماره های خود هستند.


فناوران - قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: نخستین مراحل اجرای رجیستری گوشی موبایل از آذرماه سال گذشته آغاز شده و اجرای پایلوت این طرح از روز گذشته برای یکی از اپراتورها اعمال شده است.
وی توضیح داد: در اجرای پایلوت تعداد 100 گوشی متعلق به کارمندان اپراتور زیر بار خواهد رفت.
خورشیدی گفت: روز گذشته اپراتور ایرانسل رجیستری را برای تعداد 100 شماره اجرا کرد. رایتل 100 شماره و همراه اول نیز برای 100 شماره رجیستری را اجرا می کنند.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: مدت اجرای پایلوت حدود 2 ماه خواهد بود و سپس به‎صورت کامل زیربار خواهد رفت.
در راستای اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل، مجتبی خسروتاج نیز درباره شائبه پیش‎آمده مبنی بر جمع آوری محصولات برند اپل به‎ویژه تلفن های همراه این شرکت گفت: به‎هیچ‎وجه بحث جمع آوری تلفن های همراه مطرح نبوده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه تلفن همراه ازجمله کالایی است که نیاز به جمع آوری ندارد و طرح رجیستری حاکی از این است که تلفن های رجیسترنشده امکان فعال سازی پیدا نخواهند کرد و نمی توان با قرار دادن سیم کارت درون آن باعث فعال کردن آن شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :