آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187701
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395 10:41
تعداد بازدید : 821

اتحاد خودروسازان برای مقابله با هک اتومبیل

با افزایش استفاده از انواع نرم افزارها و برنامه های رایانه ای در اتومبیل ها، تعدادی از شرکت های خودروسازی برای مقابله با هک آنها و ارتقای امنیت سایبری تولیدات شان با یکدیگر متحد شده اند.

فارس- 15 شرکت اتومبیل سازی با تهیه سندی به همین منظور آن را به طور عمومی به اشتراک گذاشته اند. برای تهیه سند مذکور از نظرات و توصیه های 50 متخصص امنیت سایبر در هفت حوزه کلیدی استفاده شده است. این حوزه ها عبارت اند از: کنترل، مدیریت و ارزیابی ریسک، ایجاد امنیت از طریق طراحی، شناسایی تهدید و حفاظت، واکنش به سانحه، آگاهی و آموزش، همکاری و تعامل با دیگران.
خودروسازان امیدوارند از این طریق قبل از آنکه تهدیدات سایبری به طور جدی امنیت سرنشینان تولیدات شان را تهدید کند، بتوانند بر مشکلات و چالش های احتمالی غلبه کنند. در این سند همکاری های چندجانبه بهترین روش برای حفاظت از امنیت و حریم شخصی کاربران توصیف شده است.
این نخستین بار نیست که ابتکار عملی از این دست اجرا می شود. پیش از این FBI هم برای حفظ امنیت سایبری سرنشینان خودروهای پیشرفته امروزی توصیه هایی منتشر کرده بود.درواقع با وابسته شدن بیشتر خودروهای جدید به وسایل و ابزارهای کنترل از راه دور، فضا برای خرابکاری و نفوذ هکرها به خودروها افزایش یافته است. اخیرا نیز تیمی از کارشناسان امنیت و نفوذ به خودروها دریافته اند که از طریق مرورگر وب می توان خودروهای BMW را هک کرد. در سال های اخیر خودروسازان بسیاری تلاش های زیادی برای افزایش راحتی کاربران محصولات شان در دسترسی به خودروها انجام داده اند که در نتیجه آن خودروها از طریق ارتباط با وسایل و ابزارها یا کلیدهای همراه مالک خودرو در دسترس آنها قرار می گیرند و افراد می توانند بدون استفاده از کلید فیزیکی وارد خودرو شده و از آن استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :