آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187462
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1395 11:17
تعداد بازدید : 726

کیفیت الکامپ مقدم بر کمیت است

فخری زارع- شرکت سهامی نمایشگاه های بین‎المللی، برای نخستین بار صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات را غافل گیر کرد و مجوز برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ را 6ماه قبل از برگزاری، به نام سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور صادر کرد که گویا قرار است این دوره از نمایشگاه هم مانند سال گذشته، با همان تیم اجرایی با همکاری شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا برگزار شود.

همان طورکه مسوولان نصر تهران وعده داده‎اند، سازمان امسال در نظر دارد ظرفیت بین‎المللی الکامپ را بیش از پیش به نمایش بگذارد و الکامپ 22 را به گونه ای برگزار کند که بهترین نمایشگاه ملی شود؛ ازاین رو تلاش بسیاری را برای حضور شرکت‎های خارجی در نمایشگاه آغاز کرده و بنا دارد کشورهای مختلف را ترغیب کند تا در الکامپ پاوین داشته باشند؛ اقدام مهمی که سال گذشته به دلیل فرصت بسیار کم به آن دست نیافت.
اینکه مجوز الکامپ 22 امسال بسیار زودتر صادر شد و سازمان نصر کشور هم  برنامه‎های مختلفی برای جذب شرکت‎کنندگان خارجی دارد، اتفاق بسیار خوبی است و نوید برپایی نمایشگاهی با سطح  بالا را می‎دهد. اما چند نکته اینجا حایز اهمیت است؛ نخست اینکه مسوولان نصر کشور باید دقت کنند که وعده و وعید ندهند، چراکه صنف ICT تمام اقدامات مسوولان اجرایی الکامپ را رصد کرده و پس از برگزاری نمایشگاه قطعا آنها باید جوابگوی صنف باشند. 
نکته دیگر اینکه هنوز بسیاری از شرکت‎های مطرح حوزه سخت‎‎افزار به دلایل مختلفی چون پایین بودن سطح کیفیت نمایشگاه، هجوم بازدیدکنندگان عام، محاسبه ارزی غرفه‎ها و غیره، رغبتی برای حضور در نمایشگاه الکامپ ندارند، بنابراین سازمان نظام صنفی رایانه‎ای در ابتدا باید اعلام کند که چه تدابیری برای ترغیب شرکت‎های بزرگ IT کشور که به نوعی اعتباردهنده الکامپ هم هستند، اتخاذ کرده است؛ زیرا کاملا بدیهی است تا زمانی که الکامپ از صف‎های طولانی فروش سیم کارت خلاص نشود و ماهیت نمایشگاهی  خود را به دست نیاورد و درعین‎حال شرکت‎های بزرگ داخلی اهمیتی به حضور در مهم ترین رویداد تجاری صنف‎شان ندهند، نمی‎توان به حضور شرکت‎های بزرگ خارجی در الکامپ فکر کرد. پس به نظر می‎رسد سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور باید قبل از افزایش سطح کمیت الکامپ، کیفیت آن را بهبود بخشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :