آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187456
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1395 11:10
تعداد بازدید : 547

وعده بررسی پرونده افشای اطلاعات مشترکان ایرانسل در مجلس

رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس از بررسی پرونده افشای مشترکان اپراتور تلفن همراه در مجلس خبر داد و گفت: در این زمینه اپراتور مربوطه و وزارت ارتباطات باید پاسخگو باشند.


مهر- رمضانعلی سبحانی فر با بیان آغاز به کار کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجلس دهم، اولویت مدنظر در این کمیته را بررسی پرونده افشای اطلاعات مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه عنوان کرد.
وی با بیان اینکه پس از تعطیلات هفته آینده مجلس موضوع چگونگی افشای اطلاعات مشترکان اپراتور موبایل را در دستور کار و بررسی قرار می دهیم، ادامه داد: در این زمینه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مسوولان اپراتور و پلیس فتا می خواهیم تا در جلسه ای در کمیته ICT حضور یابند و درباره این موضوع و زوایای مختلف آن توضیح دهند.
رییس کمیته ICT مجلس با بیان اینکه تاکنون درباره چگونگی افشای اطلاعات مشترکان از طریق روبات تلگرامی توضیحی از سوی مسوولان داده نشده است، گفت: باید خسارات وارده به مشترکان و میزان اطلاعات افشاشده در این زمینه برآورد شود.
وی افزود: در اولین فرصت، در نیمه اول مردادماه، این موضوع را با هدف برطرف کردن نگرانی مشترکان تلفن همراه پیگیری خواهیم کرد.
براساس این گزارش چندی پیش اطلاعات مشترکان اپراتور دوم موبایل ازجمله آدرس، کد ملی و نام و نام خانوادگی از طریق یک روبات تلگرامی در فضای مجازی رد و بدل می شد که وزارت ارتباطات در این زمینه از مسدود شدن روبات تلگرامی و عدم افشای اطلاعات مشترکان خبر داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :