آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187211
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 11:20
تعداد بازدید : 623

به دنبال کودتا

تماس ایرانی ها با ترکیه سه برابر شد

به دنبال حوادث اخیر ترکیه، مکالمات تلفنی ایرانیان با این کشور سه برابر افزایش یافت.


ایسنا- معاون بهره برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت در ارتباط با تاثیر حوادث اخیر ترکیه در تامین پهنای باند ایران گفت: اتفاقات اخیر هیچ تاثیری بر کیفیت اینترنت کشور نداشت.
اسماعیل رادکانی گفت: از ظرفیت پهنای باند ایران تنها ۲۰ درصد آن از طریق کشور ترکیه تامین می شود و طی این مدت نیز در تامین این ظرفیت مشکل خاصی ایجاد نشده است.
معاون شرکت ارتباطات زیرساخت درعین حال به د رنظرگرفتن ظرفیتی اضافه در تامین پهنای باند اینترنت پرداخت و گفت: با درنظر گرفتن این ظرفیت نه تنها درخصوص مسیر ترکیه، بلکه در هر مسیر دیگری که با مشکل مواجه شویم، این امکان وجود دارد که ظرفیت مذکور را جایگزین کنیم.
رادکانی حجم ظرفیت اضافه پهنای باند را حدود ۲۵ درصد از ظرفیت پهنای باند کشور دانست و در پاسخ به این سوال که طی ماه های اخیر ترکیه به واسطه تنش هایی که در این کشور وجود داشته، دائما با مشکلاتی در تامین پهنای باند ایران مواجه بوده است گفت: خوشبختانه شرایط این کشور به مراتب بهتر از قبل شده و مشکل خاصی در این حوزه وجود ندارد.
وی گفت: اکنون ارتباطات میان دو کشور و همچنین تامین پهنای باند در حالت نرمال و معمولی قرار دارد و همان طورکه گفته شد، میزان مکالمات ایرانیان با ترکیه نسبت به مدت مشابه هفته قبل افزایشی سه برابری را نشان می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :