آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187204
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 11:3
تعداد بازدید : 717

رییس اتحادیه تلفن همراه

داشتن مجوز از وزارت صنعت، برای فعالیت در بازار تلفن همراه کافی است

رییس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی اعلام کرد که شرکت های عرضه کننده گوشی تلفن همراه که از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز دارند، اما هنوز مراحل تاسیس نمایندگی را در کشور کامل نکرده اند، برای فعالیت در این بازار مشکلی ندارند.


ایرنا- ابراهیم درستی گفت: شرکت هایی که علاقه مند به عرضه محصول خود در بازار هستند اما هنوز روند تاسیس نمایندگی آنها در کشور کامل نشده و درحال طی کردن این مسیر هستند، فعالیت آنها از نظر ما مورد تایید است و کالای آنها قاچاق محسوب نمی شود.
وی با بیان اینکه با عرضه کالای قاچاق به شدت مخالفت می کنیم، افزود: تلاش می شود بستر لازم برای شرکت هایی که می خواهند در بازار تلفن همراه به صورت رسمی فعالیت کنند، آماده شود.
درستی می گوید: یک شرکت آمریکایی عرضه کننده گوشی تلفن همراه از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز فعالیت گرفته است.
وی افزود: اکنون دوران تحریم ها سپری شده است و شرکت هایی که علاقه دارند در بازار ایران فعالیت داشته باشند، می توانند برای انجام اقدام های قانونی منطبق با قوانین کشورمان گام بردارند.
رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی گفت: واردکنندگان تلفن همراه نیز برای آنکه بازار ساماندهی شود، باید کالای دارای خدمات پس از فروش وارد کنند تا مردم بتوانند از خدمات پس از فروش کالاهای آنان بهره مند شوند.
وی به حاکم شدن فضای آرام در بازارهای کشور در پساتحریم پرداخت و گفت: واردکنندگان کالاها مکلف به ارایه خدمات پس از فروش هستند، زیرا در دوران پساتحریم این امر بیشتر دست یافتنی شده است.
درستی با بیان اینکه عرضه کنندگان تلفن همراه از این به بعد باید اقدام به دریافت فاکتور فروش از واردکنندگان اصلی کنند، گفت: داشتن مدارک قانونی نیز برای واردکنندگان الزامی است؛ زیرا دستگاه های ناظر فعالیت های آنان را به صورت جدی رصد خواهند کرد تا به این ترتیب جلوی کالای قاچاق گرفته شود.
وی افزود: مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرکت های علاقه مند برای فعالیت در بازار تلفن همراه ایران برای ما به منزله تاییدیه است و این شرکت ها باید همه مراحل لازم و چارچوب های قانونی را برای تاسیس نمایندگی رعایت کرده و خود را ملزم به قوانین کشور بدانند.
درستی اجرای طرح کددارکردن گوشی های تلفن همراه(رجیستری) را گام ارزنده ای برای کاهش قاچاق کالا دانست که اکنون به صورت پلکانی درحال انجام است و همه تلفن های همراه موجود در کشور به صورت خودکار رجیستر می شوند.
این فعال بازار صوتی و تلفن همراه کشور با بیان اینکه باید از این به بعد گام هایی برداشت که همه گوشی های وارداتی به کشور رجیستر شده باشند تا جلوی قاچاق گرفته شود، گفت: اجرای این طرح تنها یک بخش کار است، اصلاح تعرفه واردات و مالیات بر ارزش افزوده نیز نیازمند کار کارشناسی بیشتر است تا بتواند به طور کامل ریشه های قاچاق را برکند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :