آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1871
تاریخ انتشار : 17 مهر 1390 16:53
تعداد بازدید : 507

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

دستور رهبری درباره ممنوعیت خرید کالای مشابه خارجی توسط دستگاه ها اجرا می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت از اهتمام جدی این وزارتخانه در اجرای دستور اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت خرید کالای خارجی که مشابه آن در داخل کشور تولید می شود، توسط دستگاه های دولتی خبر داد.

ایرنا - مهدی غضنفری در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران با توجه به دستور اخیر مقام معظم رهبری درباره ممنوعیت استفاده کالاهای خارجی توسط دستگاه‌ها و تصویب این موضوع در جلسه هیات دولت در همدان گفت: در سال 88 مصوبه مشابهی در حمایت از تولید صادر شد که بر آن اساس خرید فهرستی از کالاهای خارجی توسط دستگاه‌های دولتی ممنوع شده بود.
غضنفری لازمه اجرای درست دستور مقام معظم رهبری را دقت ذی‌حسابان در صدور فاکتور خرید عنوان کرد و افزود: ذی‌حسابان باید از پذیرش فاکتورهایی که دستگاه‌های دولتی بر آن مبنا به خرید کالای خارجی اقدام کرده، خودداری کنند.
وی در عین حال گفت: اگر قرار باشد یک دستگاه دولتی کالایی خارجی را برای مصرف خود وارد کند باید نخست عدم ساخت داخل این کالا مشخص شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اگر قرار باشد کالایی خارجی از طریق داخل خریداری شود در آن صورت این موضوع باید از طریق ذی‌حسابان کنترل شود.
غضنفری در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت یارانه بخش تولید گفت: امیدواریم یارانه بسته سوم حمایتی بخش صنعت به زودی تخصیص یابد و ما همچنان منتظر هستیم.
وی در مورد بسته دوم حمایتی نیز ابراز امیدواری کرد تا اجرای کامل این بسته از طریق تسهیلات بانکی محقق شود.

تولیدکننده باید پاسخگوی تولید خود باشد
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به پرسش دیگر درباره ضرورت تولید کیفی توسط تولیدکنندگان گفت: به طور حتم تولیدکنندگان وظایف و تکالیفی نسبت به محصول خود و مصرف‌کننده دارند.
غضنفری عنوان کرد: اگر قرار باشد تولیدکننده‌ای نسبت به تعهدات خود درست عمل نکند بازار را از دست می‌دهد و این به معنای حضور رقبای خارجی نیست بلکه منظور آن است که تولیدکننده دیگر بازار را از او می‌رباید و بعید به نظر می‌رسد تولیدکننده‌ای مایل به از دست دادن بازار محصولات خود باشد.
وی در عین حال گفت که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان همچون گذشته در بازار مراقبت‌های لازم را می‌کند و در صورت بروز تخلف برخورد خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :