آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1860
تاریخ انتشار : 17 مهر 1390 16:35
تعداد بازدید : 540

وزير دادگستري:

دفاتر پیشخوان دولت باعث کاهش هزینه ها می شود

وزیر دادگستری گفت: راه اندازی دفاتر پیشخوان دولت موجب کاهش بسیاری از هزینه ها و صرفه جویی در وقت و افزایش سطح آگاهی جامعه می شود.

پایگاه اطلاع رسانی دولت - سیدمرتضی بختیاری افزود: دولت برای پیشرفت بخش الکترونیکي و بهره‌بردن مردم از این سامانه تمام تلاش خود را کرده و باید به جای دایر کردن نمایندگی نهادها و ادارات مختلف، دفاتر خدمات الکترونیکي را گسترش داده و مردم را نسبت به فواید آن آشنا کنیم.
بختیاری گفت: استفاده صحیح همراه با آموزش مناسب شهروندان برای رسیدن به استفاده درست از دنیای مجازی سبب کاهش آلودگی هوا، صرفه‌جویی در انرژی، افزایش سطح سواد، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کاهش ترافیک، کاهش مصرف سوخت، کاهش هزینه‌ها، تسریع در انجام امور و افزایش عدالت اجتماعی می‌شود.
وزیر دادگستری با اعلام اینکه گاهی فردی برای یک نامه ساده اداری از روستایی با هزینه بسیار بالا و زمان بسیاری به مرکز شهرستان می‌آید، افزود: راه‌اندازی این گونه دفاتر مقدمه و بستری مناسب است که باید در راستای اطلاع‌رسانی در خصوص فواید این روستاها تلاش شود.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح شهروند الکترونیکي باید زیرساخت‌های لازم آماده شود، اظهار داشت: در این راستا دولت توجه به زیرساخت‌ها همانند توسعه شبکه فیبر نوری برای استفاده از اینترنت پرسرعت را در دستور کار قرار داده که این کار از اقدامات مهم دولت برای راه‌اندازی شبکه الکترونیکي است.
بختیاری افزود: مطالعه، طراحی و توسعه فیبر نوری، گسترش فناوری اطلاعات، فراهم کردن امکانات لازم برای دسترسی همه دستگاه‌های اجرایی به اینترنت و بالا بردن ضریب اطمینان از ملزومات این شبکه است که در آینده بسیار نزدیک دیگر شاهد این هزینه‌های تحمیلی برای روستايیان نخواهیم بود.
وی گفت: آموزش شهروند الکترونیکي لازمه تحقق دولت الکترونیکي است که باید برای رسیدن به این مهم زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :