آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185936
تاریخ انتشار : 15 تیر 1395 11:14
تعداد بازدید : 723

عامل انتشار اطلاعات 20 میلیون مشترک ایرانسل:

اطلاعات مشترکان ایرانسل در تلگرام دست به دست می شد

عامل 19 ساله انتشار اطلاعات مشترکان تلفن همراه ایرانسل می گوید: فقط برای مشهور شدن اطلاعات خصوصی افراد را در دو گروه منتشر کرده و هیچ گاه فکر نمی کرد این موضوع اینقدر گسترده و حساس شود.


فناوران- پس از دستگیری سازنده روبات منتشرکننده اطلاعات 20 میلیون کاربر ایرانسل در تلگرام، خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه با این جوان 19 ساله گفت وگویی انجام داده است. 
چقدر درس خوانده ای؟
دانشجوی کاردانی رشته نرم افزار در شهر خودمان هستم.
از کجا به اطلاعات مشترکان تلفن همراه دسترسی پیدا کردی؟
در یک گروه 300 نفره که بیشتر اعضای آن از برنامه نویسی سر در می آوردند، عضو شدم. در آنجا هر کسی کاری از جمله هک و کرک را بلد بود. در این گروه بود که فایل های اطلاعات دارندگان خطوط ایرانسل را یکی از اعضای گروه ارسال کرد. 
آن وقت چه کردی؟
 من می خواستم خودی نشان دهم و بگویم که من هم برنامه نویسی بلد هستم. به همین خاطر این شماره ها را موقعیت خوبی دیدم تا با انتشار این اطلاعات خودی نشان دهم. چندی قبل دیدم یکی از اعضای گروه یک برنامه نوشت و مشهور شد من هم گفتم برنامه ای طراحی یا روباتی بسازم تا مشهور شوم. 
به اطلاعات دسترسی مستقیم داشتی؟
خیر. گفتم که اطلاعات دارندگان ایرانسل را مدیر گروه در روم عمومی ارسال کرد. در آن گروه من فقط چند نفر را می شناسم. 
چگونه اطلاعات را منتشر کردی؟
من برنامه نویسی بلد هستم به همین خاطر سه روبات تلگرام درست کردم و با یکی از آنها  این اطلاعات را در دو گروه فرستادم. من روبات دانلود فیلم و جابه جایی فایل را هم طراحی کرده بودم.  
بعد چه شد؟
 چند روزی گذشت تا اینکه متوجه شدم این موضوع در تمام کشور پیچیده است. آن موقع به خودم افتخار می کردم که توانستم این کار را انجام دهم. 
فکر می کردی دستگیر شوی؟
وقتی این کار را کردم فکر نمی کردم، دستگیر شوم وقتی متوجه شدم که این موضوع اینقدر حساس و گسترده شده است مطمئن شدم که به سراغم می آیند و مرا دستگیر می کنند. در این زمان بود که در خانه نشستم و هر لحظه انتظار می کشیدم تا بیایند و دستگیرم کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :