آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185927
تاریخ انتشار : 15 تیر 1395 10:53
تعداد بازدید : 764

گرما مشتری های بازار موبایل را خانه نشین کرد

با شروع فصل تابستان و همزمانی با ماه مبارک رمضان اوضاع بازار موبایل کسادتر از قبل شده است.


فناوران-  از ابتدای سال بازار موبایل کساد بود و فروشندگان به شروع فصل تعطیلات و تابستان امیدوار بودند، اما همزمانی تابستان با ماه رمضان باعث کسادی هرچه بیشتر بازار شده است. از سوی دیگر در هفته جاری به دلیل تعطیلات عید فطر بازار بیش از گذشته از رونق افتاده و تقریبا خالی از خریدار است.
گزارش ها حاکی است از چند روز گذشته تاکنون نیز به دلیل افزایش قیمت ارز، قیمت گوشی نیز با افزایش همراه شده و برخلاف گذشته که با افزایش قیمت دلار بازار رونق می گرفت، این روزها نوسان نرخ ارز هم روی بازار اثر نگذاشته و بازار موبایل همچنان کساد است.
فروشندگان ادعا می کنند که بیشترین میزان فروش گوشی در این دوره که بازار کساد است، مربوط به فروش لوازم جانبی است و با عرضه هر گوشی، قاب، برچسب، کیف و لوازم دیگر نیز به مشتری ارایه می شود که به این شکل بخشی از درآمد فروشگاه ها تامین می شود.
با این حال مثل همیشه گوشی های آیفون همچنان مشتری خود را در بازار دارند و بالا و پایین شدن قیمت گوشی هم مانع از فروش این گوشی در بازار نمی شود.
بر این اساس فروشندگان گوشی های آیفون هم ادعا می کنند در چنین شرایطی فقط مشتریان خاص دارند و بیشترین میزان درآمدشان از مشتریان ثابت است. از آنجا که گوشی های آیفون قیمت بالاتری نسبت به سایر گوشی ها دارند، بر این اساس سود بیشتری را نیز به جیب فروشنده سرازیر می کنند. از سوی دیگر قاب و لوازم جانبی آیفون هم نسبت به سایر گوشی ها گران تر است و ازاین رو نیز سود بیشتری برای فروشندگان دربر دارند.
با همه این اوصاف انتظار می رود که بازار از هفته آینده با تمام شدن ماه مبارک رونق بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :