آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185641
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 11:46
تعداد بازدید : 644

فراخوان شناسایی تامین‎کنندگان تجهیزات و خدمات حوزه فاوا تمدید شد

19 تیرماه، آخرین مهلت دریافت اطلاعات شرکت های تامین‎کننده تجهیزات فاوا

فراخوان شناسایی شرکت های تامین کننده تجهیزات و خدمات حوزه فاوا تا 19 تیرماه تمدید شد.

فناوران- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات وزارت ارتباطات در مصوبه 163 سال 92 خود در راستای اجرای سیاست های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری به منظور ارزیابی و نظارت بر عملکرد اپراتورها در رعایت استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، آیین نامه اجرایی حمایت از صاحبان صنایع و مهارت های داخلی کشور در بخش ارتباطات و فناوری کشور را تصویب کرد.
به موجب بند 4-3 این آیین نامه تمامی اپراتورهایی که از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پروانه فعالیت دریافت کردند؛ مکلفند تمام تجهیزات غیرفعال خود را از تولیدکنندگان داخلی تهیه کنند. اکنون با برگزاری جلسات متعدد فهرست این تجهیزات در حال به روزرسانی است و در همین راستا طی فراخوانی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای در سراسر کشور خواسته شده اقلام و محصولات موردنظر خود را جهت اضافه شدن به این لیست به سازمان اعلام کنند.
در شرایطی که سابقه تولید تجهیزات حوزه فاوا در داخل کشور توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تایید برسد یا اثبات شود که توان تولید آن در داخل کشور وجود دارد، اپراتور موظف است نیازهای این دسته از تجهیزات خود را از تولیدکنندگان داخلی تامین کند. به همین دلیل سازمان نظام صنفی رایانه ای درصدد جمع آوری اطلاعات تامین کنندگان تجهیزات و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در سراسر کشور است و از شرکت های تولیدکننده کالا و خدمات فاوا درخواست می شود خود را به سازمان معرفی کنند تا در این فهرست گنجانده شوند.
آیین نامه حمایت از صاحبان صنایع، منابع و مهارت های داخل کشور در حوزه فاوا با هدف توجه ویژه به تولید ملی و استفاده از کار و سرمایه ایرانی، معطوف کردن تقاضای بخش فاوا در ارجاع پروژه ها به سوی ظرفیت های اجرایی، طراحی و مهندسی، تدارکی و مدیریت داخل کشور، همین طور ایجاد فرصت یادگیری و انتقال دانش فنی و سازمانی لازم برای ظرفیت های پیمانکاری داخلی یا حضور در طرف های خارجی با مشارکت شرکت های ایرانی با قید غلبه بر طرف ایرانی، ارتقای شاخص درآمد ناخالص ملی و رونق بازار کار تخصصی و افزایش سطح رضایتمندی افراد ماهر و متخصص تهیه و تدوین و به روزرسانی می شود.
شرکت های تامین کننده تجهیزات و خدمات حوزه فاوا جهت معرفی و اعلام اطلاعات خود، فرم موجود در پیوست خبر را تکمیل کرده و تا پایان وقت اداری 19 تیرماه به نشانی الکترونیکی Info@irannsr.org ارسال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :